Telefon LG GD 510 najbardziej ekologiczny w Europie

Telefon LG GD 510 najbardziej ekologiczny w Europie

Telefon LG GD 510 najbardziej ekologiczny w Europie
Źródło zdjęć: © LG
16.08.2010 09:57

Proekologiczne technologie stają się najbardziej docenianymi rozwiązaniami na świecie. Dlatego też fakt, iż telefon LG GD510, nazywany w skrócie „Pop” został numerem 1. w testach przeprowadzonych przez Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (EISA), otrzymując tytuł Najbardziej Ekologicznego Europejskiego Telefonu Komórkowego (European Green Mobile Phone 20010-2011).

LG GD51. to najmniejszy w historii telefon z 3 calowym ekranem dotykowym i możliwością ekologicznego ładowania energią słoneczną. Pozostawienie telefonu na słońcu przez 10 minut pozwala rozmawiać nawet przez 2 minuty i 15 sekund lub utrzymać telefon w trybie gotowości nawet przez 180 min.

Obraz
© (fot. LG)

Proekologiczne rozwiązania LG GD51. nie kończą się jednak na użyciu w telefonie baterii słonecznej. Wyjątkowo wydajna ładowarka ogranicza zużycie energii i obniża poziom emisji dwutlenku węgla. LG GD510 posiada także funkcje Eco-tree i Eco-calculator, które pozwalają użytkownikowi sprawdzić, o ile zmniejszył emisję dwutlenku węgla dzięki korzystaniu z akumulatora słonecznego.

Podczas projektowania telefonu LG postępowało zgodnie z unijnymi dyrektywami, dzięki czemu obudowa urządzenia nie zawiera polichlorku winylu i substancji halogenowanych. Istotne jest również, że nawet opakowania telefonów są ekologiczne. Pudełka z papieru makulaturowego, pokryte są nadrukami wykonanymi przy użyciu atramentu sojowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)