Technologie informatyczne szansą dla sektora MSP

Forum Innowacji zorganizowane przez Konfederację Pracodawców Polskich oraz Microsoft zostało w tym roku poświęcone tematyce zwiększania konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych wspierających ich rozwój. Patronat nad wydarzeniem objął wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, który był gościem honorowym konferencji.

Technologie informatyczne szansą dla sektora MSP

*Forum Innowacji zorganizowane przez Konfederację Pracodawców Polskich oraz Microsoft zostało w tym roku poświęcone tematyce zwiększania konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii informatycznych wspierających ich rozwój. Patronat nad wydarzeniem objął wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, który był gościem honorowym konferencji. *

Podczas tegorocznej konferencji, która przebiegała pod hasłem „Technologie informatyczne –. szansą dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw” rozmawiano o tym, jak małe i średnie przedsiębiorstwa mogą zwiększać swoją konkurencyjność na rynku europejskim oraz obniżać koszty działalności dzięki nowoczesnym technologiom.

„Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej, polscy przedsiębiorcy nie rezygnują z inwestycji mając świadomość, że właśnie teraz jest dobry czas na poprawę swojej konkurencyjności. Rolą takich firm jak Microsoft jest wspierać ich w tych działaniach i doradzać jak inwestować w technologie i efektywne rozwiązania, które najlepiej będą wspierały rozwój przedsiębiorstw sektora MSP. Staramy się brać aktywny udział w promowaniu idei innowacyjności w Polsce, a Forum Innowacji stało się doskonałą okazją do dyskusji na ten temat. Dzięki takim spotkaniom możemy pokazać przedsiębiorcom z małych i średnich firm, że wielkie technologie są przeznaczone także dla ich biznesu oraz że innowacje z jednej strony generują oszczędności, ale jednocześnie budują przewagę konkurencyjną”. – powiedział Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Waldemar Pawlak podczas swojego wystąpienia odniósł się do roli handlu elektronicznego, który w coraz większym stopniu wpływa na podnoszenie konkurencyjności przedsiębiorstw oraz rozwój gospodarczy kraju.

„Naszej gospodarce potrzebny jest dodatkowy impuls. Wyczerpały się już „proste rezerwy”. polskiej przedsiębiorczości. Musimy radykalnie zmienić prawo, uczynić je przyjaznym i stymulującym rozwój gospodarczy, zachęcającym do zakładania i prowadzenia firm, nie zaś zniechęcającym do aktywności ekonomicznej. Potrzebna jest społeczna i polityczna atmosfera premiująca postawy przedsiębiorcze. Postawy nowoczesne, sprzyjające łagodzeniu i przezwyciężaniu skutków kryzysu” – powiedział Andrzej Malinowski, prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich, jednocześnie uznając innowacyjność za impuls do wszechstronnego rozwoju, sięgania po nowe techniki i technologie i zdobywania wiedzy.

Forum Innowacji jest wydarzeniem cyklicznym o charakterze debaty publicznej. W tym roku wzięli w nim udział Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki, Andrzej Malinowski, prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich, Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft oraz Marek Kosycarz, dyrektor ds. odpowiedzialności społecznej w polskim oddziale Microsoft, Janusz Piechociński, zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury, Sebastian Christow, dyrektor Departamentu Gospodarki Elektronicznej w Ministerstwie Gospodarki, Jacek Sadowy, prezes Urzędu Zamówień Publicznych, Tomasz Kulisiewicz, ekspert, przedstawiciel Stowarzyszenia „Komputer w firmie”, Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Mariusz Gaca, członek zarządu TP SA ds. Rynku Biznesowego, Marek Hołyński, prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Maciej Oppeln Bronikowski, dyrektor korporacyjny Allegro, Piotr Wrzalik, dyrektor Działu Rozwoju Contium S.A., Wacław Iszkowski, prezes
Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Piotr Kamiński, prezes zarządu Banku Pocztowego SA, Michał Nowak, dyrektor operacyjny Pionu e-Commerce w Grupie Onet.pl SA, Piotr Olszewski, wiceprezes zarządu ISCG Sp. z o.o., Aleksander Poniewierski, partner Ernst & Young, Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendanta Głównego Policji oraz Michał Szymański, wiceprezes zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej SA. W konferencji uczestniczyli również przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, środowisk biznesowych i akademickich, niezależni eksperci oraz przedstawiciele mediów.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)