"Teamfight Tactics" bije rekordy. Popularniejszy niż "Fortnite", "CS:GO" i "GTA 5"

"Teamfight Tactics" bije rekordy. Popularniejszy niż "Fortnite", "CS:GO" i "GTA 5"19.06.2019 12:50
"Teamfight Tactics" bije rekordy. Popularniejszy niż "Fortnite", "CS:GO" i "GTA 5"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

"Teamfight Tactics", nowy tryb rozgrywki w "League of Legends" miał wczoraj premierę na serwerze testowym i już zdołał przyciągnąć więcej graczy niż "Fortnite" czy "GTA 5". Na platformie Twitch pobił rekordy oglądalności.

Na oficjalnych serwerach "Teamfight Tactics" zadebiutuje między 25 a 26 czerwca, ale od wczoraj w nowy tryb do gry "LoL" można grać na serwerach testowych. Mimo że mod został dopiero co wprowadzony, to w przeciągu 24 godzin w serwisie Twitch transmisje z rozgrywki oglądało więcej osób niż takie gry jak "Fortnite" czy "GTA 5". Dodatkowo warto wspomnieć, że "Teamfight Tactics" otrzymał nawet własną podkategorie na platformie i na tą chwilę jedynie "League of Legends" bije ją pod kątem popularności.

289813059638426618
Źródło zdjęć: © WP.PL

"Teamfight Tactics" – tryb Auto Chess w "League of Legends"

"Teamfight Tactics" w "League of Legends" to nowy sposób rozgrywki, który bazuje na popularnym modzie Auto Chess wywodzącym się z gry "Dota 2". "Dota Auto Chess" stał się hitem w zaledwie kilka miesięcy, więc nie dziwi duże zainteresowanie podobnym wariantem rozgrywki w "LoL". Co więcej "Teamfight Tactics" było pokazywane na Twitchu przez wielu popularnych streamerów, stąd łatwiej było dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców.

289813059638557690
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

"Teamfight Tactics" nie różni się wiele od rozgrywki znanej z moda z "Dota 2", którą najprościej opisać jako ośmioosobową rozgrywkę sieciową inspirowaną partią szachów. Zamiast figur szachowych możemy grać postaciami z "League of Legends".

Komputer za 50zł, który odpali League of Legends w Full HD!

Auto Chess wygląda na prężnie rozwijający się gatunek gier, który jest w stanie przyciągnąć bardzo duże rzesze fanów. Na razie możemy spróbować swoich sił w "Dota Underlords" lub "Teamfight Tactics", ale na swoją premierę czeka również gra twórców oryginalnego moda Auto Chess, która będzie dostępna na platformie Epic Games Store.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)