Trwa ładowanie...
d33zstb

Te roboty mogą zdobyć świat. Otworzyły już pierwsze drzwi

To nie żart, te roboty naprawdę nauczyły się otwierać drzwi. Czworonożny SpotMini nie tylko zręcznie je otwiera, ale nawet je przytrzymuje dla swojego kolegi. Boston Dynamics rozwija się w niesamowitym tempie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa sztuczka SpotMini jest genialna
Nowa sztuczka SpotMini jest genialna (YouTube)
d33zstb

Nowa sztuczka robota amerykańskiej firmy to niesamowite osiągnięcie. Wydaje się, że otwieranie drzwi, to nic specjalnego, ale co innego, gdy tę czynność wykonuje robot. Za pomocą specjalnego ramienia zamontowanego na "plecach", może wykonać takie zadanie bez problemu.

Jeden z projektów Boston Dynamics, Atlas, otwierał już drzwi, ale wyglądało to na mniej skomplikowane. Wtedy wystarczyło że robot je pchnął, i przytrzymał sobie "dłonią", gdy przez nie przechodził. Tym razem trzeba było zlokalizować klamkę i pociągnąć ciężkie drzwi, i podtrzymać je dla kolegi. Całe działanie jest bardzo precyzyjnie dopracowane, widać, że robot zdaje sobie sprawę z tego, co musi zrobić.

Boston Dynamics z każdym nagraniem robi ogromny postęp w swoich wysiłkach. Ich roboty coraz bardziej przypominają naturalne, żywe odruchy ludzi (Atlas) czy zwierząt, tak jak w przypadku SpotMini. W ostatnim filmiku internauci zauważyli podobieństwo robotów do Velociraptorów w filmie Jurassic Park.

d33zstb

Podziel się opinią

Share

d33zstb

d33zstb
Więcej tematów