Tani sposób na białe zęby. 4 szczoteczki soniczne do 200 zł

Szczoteczki soniczne są lepsze od rotacyjnych.
Szczoteczki soniczne są lepsze od rotacyjnych.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

01.02.2022 09:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szczoteczki soniczne przebojem wdarły się do polskich łazienek. Są niewiele droższe od klasycznych rotacyjnych, ale jednocześnie odznaczają się lepszym działaniem pod względem dokładności i prędkości.

Niespotykana moc

Moc szczoteczek sonicznych tkwi w ich prędkości, która wynika z faktu, że łączą drgania z falami dźwiękowymi o częstotliwości od 20 do 20 tys. Hz. Dzięki temu główka jest wprawiana w wymiatająco-pulsujący ruch, który powoduje rozbijanie płytki nazębnej. Pasta i woda zostają napowietrzone, a bąbelki dostają się do najtrudniej dostępnych miejsc. Wystarczy przytknąć szczoteczkę do zębów, choć nie można robić tego zbyt mocno. Główka rozpędza się nawet do 80 tys. ruchów na minutę, więc trzeba uważać, żeby nie uszkodzić dziąseł.

W naszym przeglądzie wybraliśmy pięć najbardziej godnych uwagi szczoteczek w cenie do 200 zł. Warunek jest taki, że w razie przeceny pierwotna kwota nie mogła przekraczać tego pułapu. Dopuszczalna liczba ruchów na minutę nie mogła być mniejsza niż 31 tys.

Tanio i dobrze

Czy da się połączyć te dwie kwestie? Szczoteczka Media-Tech MT6510 pokazuje, że tak. W cenie poniżej 100 zł otrzymujecie urządzenie, które odznacza się czasem pracy do 60 dni na jednym ładowaniu. Prędkość główki to 36 tys. ruchów na minutę. Oferowane tryby pracy to czyszczenie codzienne i głębokie. Z funkcji dodatkowych zastosowano tu tylko sygnalizator czasu mycia. W zestawie startowym są dwie końcówki.

Szybka jak burza

Szczoteczka Vitammy Aurum Rose jawi się jako joker naszego zestawienia. Maksymalna deklarowana prędkośc to 96 tys. ruchów na minutę. Wśród programów znajdziecie czyszczenie codzienne i delikatne, a także pielęgnację dziąseł i języka oraz wybielanie. Deklarowany czas pracy baterii wynosi do 45 dni przy założeniu, że będziecie myć zęby 2 razy dziennie przez 2 minuty.

Inteligentny typ

Kolejny punkt na liście to Tech-Med HW-BT001. Ilość ruchów sonicznych na minutę wynosi tu 40 tys. Dostępne tryby to czyszczenie codzienne i delikatne, usuwanie plam z powierzchni zębów, polerowanie i wybielanie oraz masowanie. Szczoteczka jest też inteligentna i pozwala na połączenie ze smartfonem. Dzięki aplikacji Teethcare zobaczysz, które obszary uzębienia wymagają szczególnej uwagi albo nie zostały doczyszczone. Pozwala także obliczyć, kiedy zajdzie konieczność wymiany końcówki czyszczącej.

Dziąsła pod ochroną

Ostatnia propozycja to Evorei Sonic UV Pro. Szczoteczka ta jest bardzo szybka - główka wykonuje 62 tys. ruchów sonicznych na minutę. Czas pracy baterii to nawet 60 dni. Do dyspozycji są takie tryby pracy jak normalne lub delikatne czyszczenie, wybielanie, masaż lub Gum Care. Wśród funkcji dodatkowych znajdziecie tu czujnik siły nacisku, który uchroni dziąsła przed ich podrażnieniem przez szybko pracującą główkę. Ciekawe jest także etui, które ma właściwości antybakteryjne i lampę UV służącą do sterylizacji szczoteczki. Urządzenie ma na tyle wysoką klasę wodoodporności, że można całość opłukać pod bieżącą wodą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także