Tak dobrego kwartału Facebook nie miał w zasadzie nigdy. Instagram coraz ważniejszy dla firmy

Tak dobrego kwartału Facebook nie miał w zasadzie nigdy. Instagram coraz ważniejszy dla firmy

Tak dobrego kwartału Facebook nie miał w zasadzie nigdy. Instagram coraz ważniejszy dla firmy
Źródło zdjęć: © Johannes Fuchs / CC
29.04.2016 10:43

Microsoft, Twitter i Apple rozczarowały inwestorów po pierwszym kwartale bieżącego roku. Ci, którzy zainwestowali w Facebooka mają za to powody do świętowania. Społecznościowy gigant radzi sobie lepiej, niż deklarowały najbardziej optymistyczne prognozy.

Według sprawozdania finansowego za pierwszy kwartał bieżącego roku, Facebook odnotował 5,38 miliarda dolarów przychodu przy zarobku 77 centów za akcję, czyli o 10 proc. więcej, niż przewidywali analitycy. To przełożyło się na zysk netto w wysokości 2,2 miliarda dolarów. Dla porównania, rok temu wyniósł on "tylko" 1,2 miliarda.

W marcu Facebook odnotował 1,1 miliarda aktywnych użytkowników dziennie (16-procentowy wzrost względem analogicznego kwartału rok temu) i 1,65 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie, z czego 1,51 miliarda wykorzystywała do tego celu m.in. urządzenia mobilne.

5,2 miliarda dolarów z przychodu pochodzi z reklam, a 82 proc. z tej kwoty z tych mobilnych. I choć Facebook nie podał konkretnych kwot, zaznaczył, że "Instagram staje się coraz istotniejszy w wynikach finansowych firmy". Na Instagramie reklamy wyświetlają się od niedawna, a jako że aplikacja funkcjonuje niemal w całości na smartfonach (tylko z poziomu telefonu można dodawać zdjęcia), można wnioskować, że to właśnie reklamy z Instagrama odegrały tu dużą rolę.

słk

Co Karolina Korwin-Piotrowska sądzi o Instagramie?

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Tak dobrego kwartału Facebook nie miał w zasadzie nigdy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)