Tak będzie wyglądał żołnierz przyszłości

Tak będzie wyglądał żołnierz przyszłości

Tak będzie wyglądał żołnierz przyszłości
Źródło zdjęć: © Lockheed Martin
21.07.2010 10:56, aktualizacja: 22.07.2010 11:43

Na placu boju często pojawia się konieczność przenoszenia ciężkich ładunków na znaczne odległości. Do tej pory potrzebna była znaczna tężyzna fizyczna i ponadprzeciętna kondycja. Lecz nawet dobrze wyszkoleni żołnierze mieli swoje granice. Firma Lockheed Martin, znana z technicznych innowacji w dziedzinie produkcji sprzętu wojskowego, znalazła rozwiązanie tego problemu - egzoszkielet HULC.

HULC to skrót od nazwy Human Universal Load Carrier, co w tłumaczeniu brzmi „uniwersalny ludzki transporter ładunku”. HULC jest dokładnie tym co przedstawia jego nazwa - egzoszkielet umożliwiający przenoszenie dużych ciężarów, bez większego obciążenia dla ciała człowieka.

Obraz
© Egzoszkielet HULC firmy Lockheed Martin (fot. Lockheed Martin)

Dzięki specjalnej konstrukcji nowy produkt Lockheed Martin pozwala przenosić siłę nacisku z ciała człowieka bezpośrednio na ziemię. Wspomagany hydraulicznie, wykonany modułowo egzoszkielet pozwala bez przeszkód kucać i czołgać się. HULC pozwala na uniesienie nawet 9. kg, samemu ważąc ok. 24 kg oraz dopasowanie go do wzrostu żołnierza w granicach 165 cm do 190 cm.

Dzięki dopracowanemu systemowi oszczędzania baterii, HULC umożliwia ciągłą pracę nawet przez 7. godziny. Nowy egzoszkielet to duży krok w kierunku zwiększenia siły, wytrzymałości i możliwości żołnierzy w warunkach bojowych. Ponadto Lockheed Martin planuje prace nad stworzeniem egzoszkieletów, mających wesprzeć przemysł i medycynę.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (196)