Tablet Panasonic Toughpad FZ-M1 wchodzi na polski rynek

Tablet Panasonic Toughpad FZ‑M1 wchodzi na polski rynek

Tablet Panasonic Toughpad FZ-M1 wchodzi na polski rynek
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.02.2014 14:16, aktualizacja: 04.02.2014 15:05

Panasonic wprowadził na polski rynek nowy 7-calowy w pełni wzmocniony tablet pozbawiony wentylatora. Kompaktowy Toughpad FZ-M1, ważący niewiele ponad pół kilograma, dysponuje procesorem Intel Core i5 i charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem energii. Urządzenie, wykorzystujące system operacyjny Windows 8.1 Pro i powstało głównie z myślą o pracownikach mobilnych, m.in. z sektorów transportu i handlu detalicznego, jak również służb mundurowych.

Toughpad FZ-M1 uzupełnia szeroką linię wzmocnionych tabletów firmy Panasonic, do której zaliczają się modele FZ-A1. FZ-G1, JT-B1 oraz UT-MB5. Urządzenie dysponuje 7-calowym ekranem LCD w rozdzielczości WXGA (1280x800). Wyświetlacz gwarantuje szeroki kąt widzenia, jasność na poziomie 500 cd/m2 oraz wysoki współczynnik kontrastu. Dodatkowo wyposażony jest w powłokę antyrefleksyjną i może obsługiwać do 10 aktywnych punktów jednocześnie.

W modelu Toughpad FZ-M1 po raz pierwszy wykorzystano wydajny procesor czwartej generacji Intel Core i5-4302. vPro, charakteryzujący się niskim poborem mocy na poziomie jedynie 4,5 W, podczas gdy standardem dla tego typu urządzeń jest 15 W. Dzięki temu urządzenie podczas pracy emituje minimalną ilość ciepła i zużywa mniej energii elektrycznej. Dodatkowo dzięki zastosowaniu czujnika natężenia światła, który dopasowuje parametry wyświetlanego obrazu do warunków zewnętrznych, czas pracy urządzenia na baterii może wynosić aż do 8 godzin. Dla bardziej wymagających użytkowników istnieje również możliwość wymiany akumulatora bez konieczności wyłączania urządzenia.

Nowy tablet dysponuje dyskiem twardym o pojemności 12. GB, który na życzenie klienta może zostać zastąpiony podzespołem o dwa razy większej pojemności, a także 4 GB pamięci RAM (opcjonalnie 8 GB). Urządzenie wykorzystuje system operacyjny Windows 8.1 Pro, jednak może również współpracować z Windowsem 7. Dodatkowo użytkownicy dysponujący systemem Windows XP, chcąc go uaktualnić będą mieli możliwość przeprowadzenia sprawnej migracji do nowszych wersji, mimo zakończenia przez Microsoft wsparcia dla tej wersji systemu w kwietniu tego roku.

Dzięki zastosowaniu nowych rozwiązań konstrukcyjnych i sprzętowych w tablecie Panasonic wyeliminowano konieczność wykorzystania wentylatora chłodzącego. Dzięki temu rozmiary i waga urządzenia zostały znacznie ograniczone, FZ-M1 waży jedynie 54. gramów i dysponuje obudową o grubości 18 mm. Mimo kompaktowych rozmiarów Toughpad należy do klasy Fully Ruggedized i charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, odpornością na zachlapanie wodą oraz upadek z wysokości do 150 cm. Ponadto może efektywnie pracować w temperaturach od -10 do +50oC i jest zgodny ze standardem IP65, co zapewnia mu ochronę przed wnikaniem pyłu.

Za sprawą szeregu portów i zintegrowanego modułu rozszerzeń Toughpad FZ-M1 może być elastycznie konfigurowany zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkowników. Z myślą o pracownikach korzystających z wideokonferencji oraz konieczności tworzenia dokumentacji fotograficznej w przedniej części tabletu zamontowano kamerę internetową o rozdzielczości 2 Mpx z mikrofonem stereo, a z tyłu aparat o rozdzielczości 5 Mpx. Opcjonalnie dostępny jest także aparat 8-megapikselowy.

W zestawie z nowym tabletem Panasonic Toughpad FZ-M1 znajdzie się szereg dodatkowych akcesoriów, w tym stacja biurkowa, samochodowa stacja dokująca, zasilacz, zestaw pasków do noszenia tabletu, torba oraz rysik.

Cena: od 720. zł netto

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)