Trwa ładowanie...

Sztuczna rogówka wszczepiona do oka mężczyzny. Pacjent odzyskał wzrok

Izraelski startup CorNeat Vision wyprodukował syntetyczną rogówkę, która została wszczepiona niewidomemu mężczyźnie. Jak informują lokalne media, 78-letni pacjent odzyskał wzrok zaraz po wykonanym zabiegu.
Share
Izrael. 78-letniemu pacjentowi wszczepiono sztuczną rogówkę. Mężczyzna odzyskał wzrok
Izrael. 78-letniemu pacjentowi wszczepiono sztuczną rogówkę. Mężczyzna odzyskał wzrokŹródło: YouTube
d3r293e

Jak informuje serwis "The Times of Israel", 78-letni Jamal Furani z Hajfy odzyskał wzrok po wszczepieniu mu sztucznej rogówki opracowanej przez startup CorNeat Vision. Jest on pierwszym pacjentem w historii, któremu zaaplikowano produkt o nazwie KPro, zaprojektowany przez izraelską firmę zajmującą się implantami biomimetycznymi.

Implant rogówkowy od CorNeat Vision jest innowacyjnym wynalazkiem przeznaczonym do integracji bezpośrednio z tkanką oka za pomocą opatentowanej syntetycznej, nieulegającej degradacji osłony z nanowłókniny, którą umieszcza się pod spojówką.

Zabieg został wykonany 11 stycznia 2020 roku w Rabin Medical Center w Petah Tikva w Izraelu. Przeprowadził go prof. Irit Bahar, ordynator oddziału okulistycznego. Jak informują lokalne media, wszczepienie sztucznej rogówki nie wymagało skomplikowanych operacji chirurgicznych. Na poniższym filmie można zobaczyć, w jaki sposób działa implant.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce. 26-latek zatrzymany za sprzedaż szczepionek w sieci

d3r293e

Izraelska firma poinformowała, że pacjent, który stracił wzrok dziesięć lat temu, zaraz po zabiegu był w stanie rozpoznać członków swojej rodziny oraz odczytać cyfry na tablicy okulistycznej.

- Moment, w którym zdjęliśmy bandaże, był emocjonalny i wyjątkowy - relacjonował prof. Bahar. - Takie chwile sprawiają, że my lekarze jesteśmy dumni z wykonywanego przez nas zawodu. Cieszymy się, że jesteśmy w czołówce tego ekscytującego i znaczącego projektu, który niewątpliwie wpłynie na życie milionów ludzi na całym świecie - dodał.

Dr Gilad Litvin, współzałożyciel CorNeat Vision, główny lekarz i wynalazca CorNeat KPro, powiedział w specjalnym oświadczeniu, że przebywanie w pokoju z pacjentem było surrealistycznym doświadczeniem.

d3r293e

- Obserwowanie, jak kolega z łatwością wszczepia pacjentowi CorNeat KPro oraz patrzenie na to, jak odzyskuje on wzrok, było niezwykle elektryzujące i poruszające. W pokoju było bardzo dużo łez szczęścia, to efekty naszej ciężkiej pracy - powiedział dr Litvin. - To bardzo ważny kamień milowy dla CorNeat Vision, kluczowy w naszej podróży. Chcemy w ten sposób umożliwić ludziom na całym świecie pełne wykorzystanie ich potencjału widzenia - dodał.

Zobacz także: Oumuamua to pozostałość obcej technologii. Tak twierdzi profesor z Harvardu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3r293e

Podziel się opinią

Share
d3r293e
d3r293e
Więcej tematów