Sztuczna inteligencja będzie planować czas pracy pracowników

Sztuczna inteligencja będzie planować czas pracy pracowników

Sztuczna inteligencja będzie planować czas pracy pracowników
Źródło zdjęć: © East News | Jakub Walasek/REPORTER
06.11.2019 09:58

Polski startup będzie odpowiedzialny za zoptymalizowanie i zautomatyzowanie planowania grafika pracowników sklepów CCC. W tym celu wykorzysta specjalnie zaprojektowaną sztuczną inteligencję.

CCC postanowiło wykorzystać technologię opracowaną przez polski startup Grafik Optymalny w celu zwiększenia wydajności i poprawy komfortu pracowników swoich sklepów. Wdrożenie systemu, w którym sztuczna inteligencja planuje grafik pracowników, rozpoczął się w październiku 2019 roku.

- Bardzo ważnym elementem prowadzenia biznesu jest skuteczna kontrola kosztów pracy. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na wprowadzenie narzędzia, które ma zoptymalizować ten proces (...). Zależy nam na automatycznym tworzeniu grafików w oparciu o wskaźniki biznesowe - mówi Dariusz Tworek, dyrektor sprzedaży CCC cytowany przez portal PulsHR.

CCC planuje wprowadzić system oparty o Grafik Optymalny w ok. 500 sklepach w Polsce, co oznacza, że sztuczna inteligencja będzie planowała czas pracy dla ok. 5,5 tys. pracowników. Zdaniem dyrektor zarządzającej Grafiku Optymalnego, Karoliny Dolaś, wykorzystanie sztucznej inteligencji przyniesie firmie az50 proc. oszczędności.

Grafik Optymalny został wprowadzony na rynek w 2014 roku i obecnie firma współpracuje przy planowaniu grafików w sklepach m.in. Samsung, North Food, Duka, Centrum Nauki Kopernik czy Holiday Inn. Do tej pory pomógł w planowaniu czasu pracy ponad 50 tys. pracowników.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)