Szczoteczka elektryczna Genius - kamera i czujnik nacisku

Szczoteczka elektryczna Genius - kamera i czujnik nacisku

Szczoteczka elektryczna Genius - kamera i czujnik nacisku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.06.2016 12:10, aktualizacja: 24.05.2018 14:29

Podczas lutowej konferencji Mobile World Congress (MWC) 2016 w Barcelonie, Oral-B zaprezentowało najnowszy produkt do pielęgnacji jamy ustnej - szczoteczkę Oral-B Genius. Dzięki czujnikom oraz wykorzystaniu kamery w twoim telefonie czyszczenie zębów ma być znacznie dokładniejsze. Teraz produkt trafił do Polski.

Najnowszy produkt do pielęgnacji jamy ustnej - szczoteczka Oral-B Genius to urządzenie, które wykorzystuje kamery w telefonie i czujniki, żeby czyszczenie zębów było znacznie dokładniejsze. Produkt można już kupić w Polsce.

Szczoteczkę wyposażono w nową technologię wykrywania położenia, która w połączeniu z czujnikiem ruchu oraz systemem rozpoznawania wideo (używana jest kamera smartfonu) sprawia, że podczas szczotkowania nie zostanie pominięta żadna strefa jamy ustnej. Użytkownicy, dzięki specjalnej aplikacji na smartfon, otrzymują natychmiastową ocenę szczotkowania, a także wskazówki dotyczące nacisku i czasu wykonywania czynności. Te właściwości w połączeniu z ruchami oscylacyjnymi, rotacyjnymi i pulsacyjnymi szczoteczki, mają sprawić, że znacznie łatwiej będzie nam dbać o poprawną higienę jamy ustnej. Wiele osób wciąż szczotkuje zęby w niewłaściwy sposób i takie rozwiązanie może pomóc zmienić złe nawyki.

Z biegiem czasu nieprawidłowe szczotkowanie może przyczynić się do takich problemów jak próchnica czy nawet przedwczesne wypadanie zębów. Stomatolodzy podkreślają, że używanie szczoteczek elektrycznych jest znacznie lepsze od manualnych.

- Higiena jamy ustnej jest podstawą, jeśli chodzi o zdrowie jamy ustnej. Dlatego kontrola płytki bakteryjnej odgrywa kluczową rolę. Jakość szczotkowania jest niezwykle ważna. Przy użyciu nowoczesnych technologii kontrola płytki bakteryjnej jest po prostu fantastyczna –. ocenia dr hab. n. med. Ewa Iwanicka-Grzegorek z Zakładu Stomatologii Zachowawczej Instytutu Stomatologii WUM w Warszawie.

Możliwość uzyskania oceny w czasie rzeczywistym sprawia, że użytkownicy mogą zadbać o swój uśmiech i zdrowie zębów w sposób bardziej świadomy i mogą szczotkować zęby przez zalecane przez dentystów dwie minuty, nie stosując przy tym zbyt dużego nacisku. Dzięki nowej funkcji wykrywania położenia nie opuszczą także powszechnie pomijanych miejsc.

Nadmierny nacisk podczas szczotkowania stanowi jedną z kluczowych przyczyn obtarć tkanki dziąseł. Niektóre osoby używające szczoteczki manualnej stosują dwukrotnie większą siłę, niż jest to zalecane. Wspomniana technologia chroni dziąsła przed zbyt intensywnym szczotkowaniem dzięki wizualnym wskazówkom sygnalizującym zbyt duże użycie siły i automatycznemu zwolnieniu ruchów główki szczoteczki oraz zatrzymaniu pulsacji.

W przedsprzedaży (w niemieckim sklepie Amazon) szczoteczkę wyceniono na 30. euro. Po obecnym kursie to około 1300 zł.

jb

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)