Trwa ładowanie...

System Hawk zestrzeli każdego drona. Powstał w Zielonej Górze

Na lotnisku w Przylepie Hertz Systems zaprezentował nowoczesny system Hawk, którego zadaniem będzie eliminacja wrogich dronów. To jak do tej pory najnowocześniejsze tego typu rozwiązanie i zostało zaprojektowane w Polsce. 

Share
System Hawk w akcji
System Hawk w akcjiŹródło: YouTube.com
ddwev2m

Hawk Hacking System to efekt współpracy Hertz Systems z Zielonej Góry z izraelską firmą zajmującą się technologiami dla wojska. Opiera się na skanowaniu przestrzeni powietrznej w rozpoznawaniu i ochronie przed wszelkimi typami dronów. To pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie. 

W prostych słowach: system tworzy niewidzialną dla dronów strefę w obszarze do 9 km. Jeśli do niej wlecą, mogą zostać od razu przechwycone i sprowadzone na ziemię w miejsce wskazane przez operatora Hawka. Sam operator drona traci nad nim w tym samym momencie kontrolę. W razie potrzeby jest możliwość również użycia specjalnego "karabinu", który wyemituje wiązkę, która zmusi urządzenie do lądowania we wskazanym miejscu. 

ddwev2m

Sam karabin to koszt ok. 74 tys. złotych, jednak cały system wart jest ok. 20 mln złotych. Jak wyjaśnili przedstawiciele Hertz Systems, Hawk sprawdzi się przede wszystkim na lotniskach czy wokół aresztów śledczych. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z dzisiejszych (23 września) testów systemu.

Źródło: YouTube.com
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ddwev2m

Podziel się opinią

Share
ddwev2m
ddwev2m
Więcej tematów