SwipBox Infinity konkurencją dla InPost. Nowa usługa testowana w Danii

SwipBox Infinity konkurencją dla InPost. Nowa usługa testowana w Danii

SwipBox Infinity konkurencją dla InPost. Nowa usługa testowana w Danii
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy
26.08.2019 13:08, aktualizacja: 26.08.2019 13:21

Firma SwipBox rozwijała dotąd m.in. z Pocztą Polską sieć urządzeń do odbioru paczek wewnątrz budynków. Duńczycy planują poszerzyć horyzonty i wyjść z usługą na ulice. Nowe rozwiązanie testowane jest już w Danii, a do Polski ma trafić w IV kwartale 2019 roku. Czy InPostowi rośnie poważny konkurent?

Dzięki rozpowszechnianiu sieci paczkomatów w Polsce, spółka InPost wyrasta na krajowego potentata. Okazuje się jednak, że pozycja lidera może być poważnie zagrożona, a wszystko to za sprawą firmy SwipBox. Duńczycy usługę Infinity zamierzają testować w Warszawie w IV kwartale bieżącego roku.

SwipBox Infinity. Trwają testy automatów

Pierwsza sieć SwipBox Infinity jest realizowana w ramach projektu Nearboks, który oznacza "skrytki po sąsiedzku”. Rozwiązanie zostało zaprojektowane w celu stworzenia gęstej sieci automatów odbiorczych. Instalacje są umieszczane na dedykowanej podstawie, przystosowane do rodzaju podłoża – na zewnątrz lub wewnątrz obiektu. Wysokiej jakości bateria pozwoli działać automatom przez okres 10 lat.

Obsługa SwipBox Infinity odbywa się bez wykorzystania ekranu – niezbędne jest jedynie urządzenie mobilne typu smartfon z technologią bluetooth. – W pilotażowej fazie projektu analizujemy dane z funkcjonowania sieci. Koncept zakłada implementację 10 tysięcy urządzeń oddalonych od siebie o 350 metrów, aby maksymalnie zwiększyć wygodę dostępu do sieci. Montaż automatów jest tak prosty, że w jednym z miast 40 z nich zostało zainstalowanych w ciągu jednego dnia – mówi Michał Czechowski, prezes zarządu SwipBox Polska.

SwipBox Infinity jest niezależny od sieci elektrycznej. Pozwoliło nam to zmniejszyć koszt produkcji i utrzymania maszyn. Ponadto, konsekwentnie optymalizujemy ostatnią milę kurierską. W czwartym kwartale 2019 rozwiązanie będzie testowane w Warszawie. Planujemy gęste rozmieszczenie naszych punktów. Urządzenia mogą mieć różną wielkość w zależności od zapotrzebowania, a spora elastyczność ułatwi nam instalacje zarówno w biurowcach czy sklepach, jak i parkingach lub chodnikach, czyli w miejscach do tej pory zupełnie niedostępnych – dodaje Michał Czechowski.

SwipBox uruchomił w tym roku w Polsce 150 automatów w sieci Biedronka. Największy punkt odbioru przesyłek znajduje w hipermarkecie Carrefour na terenie Centrum Handlowego Targówek. Firma realizuje także projekt przy współpracy z Pocztą PolskąPolską, który obejmuje 200 urządzeń. Z opcji dostawy korzystają również DHL Express i DHL Parcel.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)