Trwa ładowanie...
dy1fudy

Świnoujście. Nurkowie zneutralizują bombę z czasów II wojny światowej

Nurkowie minerzy z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża zneutralizują bombę z czasów II wojny światowej, znajdującą się na dnie Kanału Piastowskiego w Świnoujściu. Do operacji dojdzie w piątek 21 sierpnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Świnoujście. Nurkowie minerzy zneutralizują bombę z czasów II wojny światowej
Świnoujście. Nurkowie minerzy zneutralizują bombę z czasów II wojny światowej (YouTube)
dy1fudy

Specjaliści z 12. Dywizjonu Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża zneutralizują bombę z czasów II wojny światowej, zalegającą na dnie Kanału Piastowskiego w Świnoujściu. Operacja rozpocznie się w piątek 21 sierpnia. - Kanał Piastowski będzie zamknięty dla żeglugi w godz. 8-10 - poinformowały służby prasowe świnoujskiego magistratu.

Podczas trwania akcji obowiązywać też będzie zakaz kąpieli i przebywania na akwenach Cieśnina Świna oraz w kanałach Mielińskim i Piastowskim. Jednocześnie poinformowano, że obie przeprawy promowe pomiędzy wyspami Uznam i Wolin będą kursowały normalnie. Nie będzie także innych utrudnień w funkcjonowaniu miasta.

Niebezpieczny obiekt, który zostanie zneutralizowany przez nurków minerów, został znaleziony podczas prac przy pogłębianiu toru wodnego Świnoujście-Szczecin. Niemiecka bomba głębinowa WBD zawiera 125 kilogramów materiału wybuchowego. Zalega w Kanale Piastowskim na 13,8. km toru wodnego.

dy1fudy

Zobacz też: Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

W trakcie II wony światowej w Świnoujściu mieściła się niemiecka baza Kriegsmarine. W 1945 roku, podczas ucieczki przed Armią Czerwoną, Niemcy zatopili dużą część amunicji.

Przypomnijmy, że służby wciąż przygotowują się do wyłowienia największego niewybuchu znalezionego w Polsce. We wrześniu minie rok od znalezienia 5,5-tonowej brytyjskiej bomby lotniczej "Tallboy”. Wciąż nie wiadomo, kiedy nastąpi jej neutralizacja.

Zobacz także: Namierzyli U-Boota. Niemiecki okręt podwodny U-649 odnaleziony w Bałtyku

dy1fudy

Podziel się opinią

Share
dy1fudy
dy1fudy
Więcej tematów