Trwa ładowanie...
d25t06l

Święto Niepodległości 11 listopada. Od tego dnia bez wiz do USA

Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że od 11 listopada polecimy do Stanów Zjednoczonych bez wizy. Polska została przyjęta do programu Visa Waiver Program. Duda dziękował Trumpowi i ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
Share
Prezydent Andrzej Duda i ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher
Prezydent Andrzej Duda i ambasador USA w Polsce Georgette MosbacherŹródło: East News, Fot: Jan Bielecki/East News
d25t06l

W trakcie konferencji, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim, Andrzej Duda i Georgette Mosbacher ogłosili, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego.

Bez wizy do USA

- Pani ambasador poinformowała mnie, że dzisiaj w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalny komunikat o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego i że bezwizowa możliwość podróżowania do Stanów Zjednoczonych na okres do 90 dni w celach turystycznych i w celach biznesowych będzie możliwa od 11 listopada tego roku, a więc dosłownie za kilka dni – powiedział Andrzej Duda.

d25t06l

11 listopada: Rusza program bezwizowy

Polska dołączyła do programu bezwizowego (Visa Waiver Program), ponieważ pierwszy raz w historii spełniliśmy wymóg w postaci odsetka odmów w procesie wizowym poniżej 3%.

Program VWP uruchomiono w 1986 roku. Obecnie obejmuje 38 państw. Spośród nich 23 to kraje UE. Do VWP wciąż nie należą Bułgaria, Chorwacja, Cypr oraz Rumunia.

Ambasada USA przygotowała krótki filmik, na którym szczegółowo wyjaśnia, jak będzie wyglądało podróżowanie do USA po wprowadzeniu Polski do Programu Ruchu Bezwizowego.

Wynika z niego, że osoby posiadające ważną wizę B1 lub B2 mogą jechać do USA na jej podstawie. Pozostałe osoby muszą ubiegać się o elektroniczną autoryzację ESTA. Jej koszt wyniesie około 14 dolarów. Dokument będzie uprawniał do wielokrotnych podróży do USA w okresie 2 lat.

d25t06l

Podziel się opinią

Share
d25t06l
d25t06l
Więcej tematów