Trwa ładowanie...

TikTok w Polsce. Wiadomo, kto korzysta z aplikacji

Agencja GetHero opublikowała kolejny raport na temat społeczności TikToka w Polsce. Wynika z niego, kto najczęściej korzysta z aplikacji. Doszło do kilku istotnych zmian w stosunku do roku ubiegłego. Czy TikTok nadal cieszy się zainteresowaniem głównie młodych osób?
Share
Aplikacja TikTok - kto z niej korzysta?
Aplikacja TikTok - kto z niej korzysta?Źródło: East News, Fot: HOLLANDSE HOOGTE/East News
d13nid3

Tik Tok to popularna aplikacja, dzięki której można tworzyć i udostępniać krótkie materiały wideo (trwające do 15 sekund). Trafiła na rynek w 2016 roku, a obecnie jest dostępna w 150 krajach. W 2019 roku TikToka pobrało ponad 700 mln osób, co oznacza, że aplikacja była chętniej instalowana niż Facebook czy Messenger.

TikTok w Polsce i jego użytkownicy

Z raportu agencji GetHero wynika, że "w Polsce na platformie spotkamy znacznie więcej kobiet niż mężczyzn. Natomiast najliczniejszą grupę, ponad 37% respondentów, stanowią osoby w wieku 14-15 lat".

Widoczne są zmiany w społeczności TikToka. Autorzy raportu wskazują na podniesienie się wieku osób z niego korzystających. Przyczyn tego zjawiska upatrują w naturalnym starzeniu się społeczeństwa, ale także w rosnącej popularności aplikacji. To sprawia, że coraz chętniej sięgają po nią i starsi użytkownicy. Najmłodszy uczestnik badania przeprowadzonego przez GetHero miał 9 lat, a najstarszy 59.

d13nid3

Zobacz też: 10 porad bezpiecznego korzystania z internetu.

Ile czasu dziennie na TikTok?

Podobne informacje o społeczności TikToka można odnaleźć w raporcie Open Mobi. Przeprowadzone badania wskazują, że ponad połowa użytkowników aplikacji poświęca na nią ponad godzinę dziennie i sprawdzają go powyżej 10 razy dziennie.

Badania przeprowadzone przez Open Mobi pozwoliło również na ustalenie, jakie telefony są najczęściej wykorzystywane do TikToka. Prowadzi marka Huawei i Samsung. Dopiero na trzecim miejscu znajduje się iPhone.

d13nid3

Podziel się opinią

Share
d13nid3
d13nid3
Więcej tematów