Steve Ballmer coraz mocniej krytykuje obecnego prezesa Microsoftu

Steve Ballmer coraz mocniej krytykuje obecnego prezesa Microsoftu08.02.2016 15:11
Steve Ballmer coraz mocniej krytykuje obecnego prezesa Microsoftu
Źródło zdjęć: © chip.pl

Były szef Microsoftu nie musi już robić dobrej miny do złej gry. Jako jej największy akcjonariusz ma prawo do wywierania na nią wpływu, a wręcz otwartej krytyki. Wszak nie musi już dbać o jej wizerunek i postrzeganie. I uważa, że Satya Nadella popełnił kilka błędów, choć nie szczędzi mu również pochwał.

Steve Ballmer już nie raz krytykował microsoftową strategię uniwersalnych aplikacji, twierdząc, że to nie pomoże uzupełnić braków w Sklepie Windows. Były szef Microsoftu jest zdania, że firma powinna była kontynuować projekt Astoria, który umożliwiłby uruchamianie na Windows aplikacji napisanych dla Androida. W wywiadzie z serwisem Business Insider, największy akcjonariusz Microsoftu ponownie wyraził swoje niezadowolenie z decyzji Satyi Nadelli, aktualnego szefa firmy, dotyczące telefonów komórkowych.

- Microsoft musi nakreślić kierunek rozwoju jeżeli chodzi o urządzenia mobilne. Jeżeli chcesz stawiać na mobilność i chmurę, musisz wiedzieć, co robisz w przypadku urządzeń mobilnych. Skierowałem Microsoft na pewną ścieżkę, która była kontynuowana przez zarząd w formie kupna Nokii po tym, jak ogłosiłem mu swoją decyzję o odejściu. Satya z pewnością ją zmienił. Musi znaleźć swoją drogę, ale jestem pewien, że w końcu mu się to uda – twierdzi Ballmer.

Rynek telefonów jest jednak właściwie jedynym, do którego Steve Ballmer ma zastrzeżenia. Były szef wyraża zadowolenie, że jego pomysł na zmianę modelu biznesowego Office’a z produktu na usługę odniósł sukces. Wyraża też wielkie zadowolenie z tego, że „Azure stał się numerem jeden dla korporacji” oraz z tego, w jakim kierunku zmierzają Surface, Xbox czy HoloLens. Przy okazji stwierdził też, że zamierza pójść za przykładem swojej żony i zaangażować się intensywniej w działania filantropijne.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: PiS szykuje zamach na zagraniczne zakupy przez internet

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)