Starlink nad Polską. Niezwykły widok na niebie

Starlink nad Polską. Niezwykły widok na niebie

SpaceX Starlink
SpaceX Starlink
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.04.2022 13:33, aktualizacja: 30.04.2022 19:43

30 kwietnia 2022 roku będzie można zauważyć na niebie kosmiczny pociąg SpaceX. Satelity Starlink przelecą nad Polską dwukrotnie w ciągu jednego wieczoru. Zapowiada się niezwykły seans.

Satelity Starlink od SpaceX znów będą widoczne na polskim niebie. Ten niezwykły kosmiczny pociąg, za którego stworzenie odpowiada firma Elona Muska, będzie można zaobserwować dwukrotnie w ciągu jednego wieczoru.

Cały rząd satelitów będzie można zaobserwować 30 kwietnia 2022 roku. Jak czytamy w serwisie Nocne Niebo, jest to efekt umieszczenia na orbicie kolejnego pakietu urządzeń mających dostarczać internet prosto z satelitów. Najnowsza paczka Starlink oznaczona jest numerem G4-16 i składa się ona z aż 53 urządzeń. Łącznie na orbicie znajdują się 2203 satelity Starlink.

Satelity Starlink nad Polską - o której godzinie będą widoczne?

W sobotę 30 kwietnia odbędą się dwa przeloty satelitów Starlink nad Polską. Pierwszy z nich rozpocznie się o godzinie 20:52. Wtedy Starlinki pojawią się na zachodniej części nieba i przelecą na wschód. Z większości miejsc w kraju trajektoria kosmicznego pociągu będzie przebiegać niemal idealnie z zachodu na wschód.

Drugi z sobotnich przelotów będzie miał miejsce o godzinie 22:26. Starlinki znów pojawią się na zachodzie nieba, wzbiją się nad horyzont i przemieszczą się w kierunku wschodnim. O tej porze powinny być one dobrze widoczne na terenie całego kraju, ponieważ niebo jest wówczas całkowicie ciemne. Przelot potrwa około 3 minut.

Karol Kołtowski, dziennikarz Gadżetomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)