Sprytne sposoby ładowania. Nie nadwyrężą baterii w smartfonie

Sprytne sposoby ładowania. Nie nadwyrężą baterii w smartfonie

Sprytne sposoby ładowania. Nie nadwyrężą baterii w smartfonie
Źródło zdjęć: © Pixabay
15.04.2020 12:45, aktualizacja: 16.04.2020 11:07

Pojemność baterii to istotny parametr każdego smartfona, jednak nie wszyscy zwracają na nią uwagę. Dużo bardziej liczy się większy ekran, lepszy procesor czy aparat ze sporą matrycą i dużą liczbą megapikseli. Na szczęście jest sposób na to, by szybko rozładowujący się telefon nie był problemem.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Niestety, nasze przyzwyczajenia sprawiają, że telefon rozładowuje się jeszcze szybciej. Dlatego warto zadbać o to, by wyrobić sobie dobre nawyki związane z ładowaniem smartfona, tableta czy laptopa.

Unikaj skrajności

Kiedyś uznawano, że po zakupie nowego smartfona trzeba natychmiast rozładować baterię do cna i naładować ją na sto procent, a następnie włączyć wszystkie możliwe funkcje, by znowu rozładowała się do cna. Nic bardziej mylnego, akumulatory litowo-jonowe i litowo-polimerowe, jakie montowane są w nowoczesnych smartfonach nie powinny być nigdy rozładowywane do samego końca.

Również ładowanie smartfona na sto procent nie jest wskazane. Jeśli zostawisz swój telefon pod ładowarką, na przykład na całą noc, napięcie przechodzące przez kabel cyklicznie wznawia się i zatrzymuje, a to może przyczyniać się do degeneracji baterii. Podwyższona temperatura, która towarzyszy ciągłemu ładowaniu może nawet uszkodzić podzespoły telefonu.

Jak ładować komórkę?

Często i krótko – tak powinno się ładować telefon, by nie zaszkodzić akumulatorowi. Okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie ładowanie nawet kilka razy w ciągu dnia po kilkadziesiąt minut, niż zostawienie sprzętu pod kablem na całą noc. Warto mieć przy sobie ładowarkę, tak by móc podłączyć telefon w każdym odwiedzanym przez siebie miejscu. W przestrzeni publicznej znajdziesz coraz więcej punktów, w których możesz podładować komórkę.

Miej coś na zapas

Nie zawsze jednak będziesz mieć możliwość swobodnego naładowania telefonu albo kolejka do kontaktu skutecznie zniechęci cię do podłączenia komórki. Dlatego warto będzie zainwestować w powerbank, który przyda się w miejscach, gdzie nie masz dostępu do telefonu. Pamiętaj jednak, by wybierać sprzęt z dobrej jakości komponentami. Jeżeli ogniwa i płyta główna będzie kiepskiej jakości, urządzenie będzie zbyt mocno przegrzewać się podczas ładowania. To z kolei negatywnie wpłynie na wydajność, jak i wytrzymałość sprzętu oraz sprawi, że część energii zmarnuje się.

Obraz
© Pixabay

To oczywiście pierwsza rzecz, na którą zwracamy uwagę przy zakupie. Osoby, które potrzebują powerbanka, który w krytycznej sytuacji naładuje jednego smartfona, potrzebują urządzenia o pojemności mniej więcej 5000 mAh. Oczywiście im więcej sprzętu masz ze sobą, tym próg będzie wyższy, dlatego warto porównać pojemność baterii swoich urządzeń i wybrać model powerbanka, który będzie odpowiadał wymaganiom. Większa bateria sprawdzi się również w przypadku, gdy zdarza ci się zapomnieć o podładowaniu sprzętu i wolisz nie robić tego regularnie.

Dobrym pomysłem dla osób, którym zdarza się zapomnieć o naładowaniu powerbanka będzie wersja solarna. Wystarczy zostawić urządzenie na słońcu, by akumulator zaczął ładować się sam. Możesz całkowicie uniezależnić się od kabla.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)