Spis Powszechny trwa, jeszcze można zdobyć nagrody

Narodowy Spis Powszechny trwa
Narodowy Spis Powszechny trwa
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
Karolina Kowasz

18.06.2021 16:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz więcej osób spisało się już w tegorocznym Spisie Powszechnym. Dla tych, którzy nie zwlekają do ostatniego momentu ze samospisaniem, GUS naszykował nagrody pieniężne oraz nagrodę główną w postaci samochodu.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań rozpoczął się 1 kwietnia 2021 roku. Jest to największe i najważniejsze badanie statystyki publicznej. Organizuje je Główny Urząd Statystyczny raz na 10 lat. Zgodnie z założeniami, spis jest źródłem rzetelnej i obiektywnej wiedzy o kraju i jego mieszkańcach.

Udział w Spisie Powszechnym

Jak możemy się dowiedzieć ze strony przygotowanej specjalnie na tę okazję, podstawową formą wzięcia udziału w Spicie Powszechnym jest samodzielnie spisanie się przez Internet. W tym celu należy wykorzystać formularz dostępny na stronie spis.gov.pl. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy.

Dla tych, którzy nie mają możliwości samodzielnego spisania się przez internet. GUS naszykował jeszcze dwie możliwości. Pierwsza to możliwość skorzystania ze stanowisk komputerowych zorganizowanych w urzędach gmin. Posiadają one zainstalowane oprogramowanie umożliwiające samospis.

Jeżeli jednak ktoś nie może dotrzeć do swojego urzędu, istnieje możliwość telefonicznego spisania się poprzez infolinię spisową. W tym celu należy zadzwonić po numer 22 279 99 99 i odpowiedzieć telefonicznie na zadane pytania. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00.

Do 7 lipca można wziąć udział w loterii

Chociaż Spis trwa do 30 września, GUS postanowił, że ostatnie zgłoszenia w loterii będą przyjmowane do 7 lipca. Żeby wziąć w niej udział należy w okresie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku dokonać spisu powszechnego na stronie spis.gov.pl. Następnie, jeżeli wyrazimy chęć wzięcia udziału w loterii, otrzymamy unikatowy 10‑znakowy, alfanumeryczny Kod Potwierdzający Dokonanie Samospisu, który należy zachować. Zostanie on do nas wysłany mailowo lub za pomocą aplikacji od GUS-u.

Zachowanie tego kodu jest niezbędne, ponieważ to on umożliwia zgłoszenie się do loterii. Zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem strony loteria.spis.gov.pl począwszy od 22 kwietnia, aż do 7 lipca bieżącego roku.

W loterii możliwe jest wygrania jednej z trzech nagród. GUS naszykował 480 kart przedpłaconych o wartości 1000 złotych i 960 kart przedpłaconych o wartości 500 złotych. Nagrodę główną stanowi zaś samochód Toyota Yaris.

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)