SpaceX wyśle na Księżyc satelitę za którą zapłacono walutą Dogecoin

SpaceX wyśle na Księżyc satelitę za którą zapłacono walutą Dogecoin

SpaceX wyśle na Księżyc satelitę za którą zapłacono walutą Dogecoin
Źródło zdjęć: © GETTY | Barcroft Media
Karolina Kowasz
10.05.2021 11:57

Z Dogecoina można się naśmiewać, ale nie da się ukryć, że jest on bardzo lubiany przez Elona Muska. Właściciel SpaceX ogłosił, że firma będzie akceptować Dogecoina od swoich sponsorów. Na tym jednak nie koniec, bo sama satelita ma nosić nazwę DOGE-1.

Jak informuje The Verge, DOGE-1 to miniaturowa satelita przeznaczona do poszukiwania śladów inteligentnych form życia na Księżycu. Ma móc tego dokonać za pomocą wbudowanych kamer i czujników. Zostanie ona wysłana na rakiecie Falcon 9 w pierwszym kwartale 2022 roku.

Zważywszy na fakt, że kryptowaluta Dogecoin już od dawna jest bardzo podatna na wszystkie ruchy wykonane przez Elona Muska, jest to dla niego świetna wiadomość. Tego rodzaju informacja sprawiła, że odbiła się ona po ostatnim spadku spowodowanym, jakże by inaczej, również przez Muska.

Ostatnim razem właściciel SpaceX, który sam siebie nazywa ojcem tej kryptowaluty, doprowadził do jej znaczącego spadku. Kurs Dogecoin załamał się z dnia na dzień po wypowiedzi Muska, w której żartował on ze swojej ulubionej waluty. Obecnie jednak kryptowaluta warta jest około pół dolara za jedną jednostkę monetarną Doge.

Dyrektor generalny Geometric Energy Corporation, firmy, która opłaca lot satelity w Dogecoinach, poinformował, transakcja umocniła kryptowalutę Dogecoin jako jednostkę rozliczeniową dla księżycowego biznesu w sektorze kosmicznym. Biorąc pod uwagę jego słowa, być może wielu kryptogórników powinno rozważyć przerzucenie się z kopania Bitcoinów na Dogecoiny.

Otwartym pozostaje pytanie, na ile poważne są plany Muska dotyczące uczynienia Dogecoina walutą rozliczeniową. Być może, w najbliższej przyszłości, będzie można spodziewać się jego wypowiedzi odnośnie tej kryptowaluty jako obowiązującej jednostki płatniczej na Marsie. Czas pokaże jakie większe plany związane z Dogecoinem ma Elon Musk.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)