SpaceX publikuje nagranie z kosmosu. Widok robi wrażenie

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Modzelewska

22.09.2021 16:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pomimo tego, że od powrotu na Ziemię astronautów uczestniczących w cywilnej misji Inpsiration4 minęło już kilka dni, do sieci wciąż trafiają nagrania, które pokazują, jak wyjątkową przygodą była ta podróż. SpaceX opublikował właśnie materiał pokazujący widok ze szklanej kopuły Crew Dragon.

Sian Proctor, specjalista od komunikacji turystycznej i naukowej SpaceX, udostępnił nagranie przedstawiające jeden z wyjątkowych momentów misji Inpsiration4. Widać na nim, jak załoga po raz pierwszy otwiera właz ogromnej, szklanej kopuły Crew Dragon. Proctor określił wydarzenie jako "prawdziwy punkt kulminacyjny misji Inspiration4".

SpaceX odsłania kulisy misji Inpsiration4

Podczas otwierania głazu astronauci puścili utwór "Also sprach Zarathustra", aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowy charakter całej sytuacji. Jest to poemat symfoniczny skomponowany przez Richarda Straussa w 1896 roku. Utwór pojawił się w filmie "2001: Odyseja kosmiczna", który wyreżyserował Stanley Kubrick. Trudno nie zauważyć powiązań pomiędzy jego fabułą a kosmiczną misją SpaceX. Nagranie z otwarcia włazu szklanej kopuły można obejrzeć poniżej:

Warto przypomnieć, że misji SpaceX przyświecał szczytny cel. Była okazją do zebrania środków finansowych dla Szpitala Dziecięcego St. Jude w Memphis, w stanie Tennessee. Według CNBC udało się zebrać 160,2 miliona dolarów, a Elon Musk zobowiązał się, że dołoży jeszcze 50 milionów dolarów. Daje to łącznie ponad 210 milionów na leczenie dzieci i rozwój szpitala.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)