Trwa ładowanie...
d14305a

SpaceX przygotowuje kolejny test Starship SN8. Statek wzniesie się na wysokość 15 km

Kolejne udane testy silników Starship zachęciły SpaceX do sprawdzenia innych możliwości prototypu rakiety nośnej wraz ze statkiem kosmicznym. Tym razem kosmiczna firma Elona Muska spróbuje wykonać lot testowy na wysokości 15 km.
Share
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pixabay
d14305a

We wrześniu 2019 roku Elon Musk powiedział, że ma nadzieję, że SpaceX będzie w stanie przeprowadzić test orbitalny Starship w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Niestety plan nie został zrealizowany, ale firma przygotowuje się do przeprowadzenia testowego lotu na dużych wysokościach, który najprawdopodobniej odbędzie się w przyszłym tygodniu. Elon Musk jak zwykle poinformował o wszystkim za pośrednictwem Twittera.

Elon Musk planuje kolejną próbę Starship

Testy skupiające się na pracy potrójnego silnika Raptor można obejrzeć na stronie NASASpaceflight.com, gdzie zdarzenie było relacjonowane na żywo. Ich pozytywne zakończenie otwiera kolejny etap przed sprawdzaniem działania Starship SN8. Według nieoficjalnych doniesień lot statku kosmicznego na dużej wysokości odbędzie się w poniedziałek 30 listopada.

Starship ma być systemem wielokrotnego użytku, który pozwoli realizować loty na Marsa, ale też w odległe miejsca na Ziemi. Elon Musk wiąże ze statkiem ogromne nadzieje. Jednym z dalekosiężnych planów SpaceX jest bowiem wywołująca wiele kontrowersji kolonizacja Czerwonej Planety.

d14305a

Zobacz też: Dwa lata w całkowitej izolacji. Eksperyment uznano za porażkę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14305a

Podziel się opinią

Share
d14305a
d14305a
Więcej tematów