Trwa ładowanie...
d29tvpd

Elon Musk przegonił Billa Gatesa. Jest drugim najbogatszym człowiekiem świata

Wartość majątku Elona Muska stale rośnie. Zaledwie kilka dni temu przegonił Marka Zuckerberga w rankingu Bloomberga, a dziś bogatszym od niego człowiekiem pozostaje tylko Jeff Bezos.
Share
Elon Musk może wkrótce zostać najbogatszym człowiekiem świata
Elon Musk może wkrótce zostać najbogatszym człowiekiem świataŹródło: Getty Images
d29tvpd

W przeciągu zaledwie roku, majątek Elona Muska zwiększył swoją wartość już o równe 100 miliardów dolarów. Aktualnie Bloomberg szacuje go na łączne 128 miliardów i jest numerem dwa na liście największych bogactw. W międzyczasie Mark Zuckerberg spadł już z trzeciego, na dopiero piąte miejsce w rankingu.

Majątek Elona Muska rośnie napędzany dalszym wzrostem ceny akcji Tesli. Blisko 3/4 wartości jego bogactwa zależy właśnie od tego źródła. Nikt w tym roku nie uzyskał tak dużego wzrostu majątku. Pierwszy najbogatszy człowiek świata, czyli Jeff Bezos, w tym roku wzbogacił się o 67 miliardów dolarów. Warto także odnotować, że w styczniu tego roku Elon Musk znajdował się na "zaledwie" 35 miejscu listy 500 najbogatszych ludzi świata.

Najbogatsi ludzie świata (24 listopada 2020):

Top 5 najbogatszych ludzi świata Bloomberg
Top 5 najbogatszych ludzi świata Źródło: Bloomberg

Co więcej, jeśli w ciągu kolejnych lat wzrost Tesli będzie się utrzymywać, to Musk bez trudu może stać się najbogatszym człowiekiem świata. Jeśli do 2020 roku jego spółka osiągnie wartość 650 miliardów dolarów, otrzyma tzw. "bonus od firmy" w postaci akcji, o rekordowej wartości 55,8 miliardów dolarów.

d29tvpd

Tesla jest wyjątkowym przedsiębiorstwem. Aktualnie jest warta najwięcej ze wszystkich firm produkujących samochody na świecie, chociaż tworzy ich znacznie mniej niż konkurencja. Według szacunków, w 2020 roku dostarczy do 500 tysięcy pojazdów elektrycznych. Przykładowo szacunki dla japońskiego koncernu Toyota wynoszą około 10 milionów aut.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d29tvpd

Podziel się opinią

Share
d29tvpd
d29tvpd
Więcej tematów