SP3 oraz IE8 Beta 2 wzajemnie się zablokują?

SP3 oraz IE8 Beta 2 wzajemnie się zablokują?
Źródło zdjęć: © IDG

28.08.2008 21:00, aktual.: 29.08.2008 10:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedstawiciele koncernu Microsoft ostrzegają posiadaczy systemów Windows XP z dodatkiem SP3, którzy zdecydują się zainstalować udostępnioną właśnie, kolejną wersję testową Internet Explorera 8. W niektórych przypadkach, może pojawić się problem z odinstalowaniem najnowszego Service Packa lub drugiej bety IE 8.

Sytuacja wydaje się być reminiscencją majowego zamieszania, kiedy to dodatek Service Pack 3 został udostępniony do pobrania. Wtedy koncern z Redmond informował o problemach z odinstalowaniem Internet Explorera 7 i przywrócenia wersji 6. Taka operacja wymagała najpierw usunięcia SP3.

Na blogu internetowym IE, Jane Maliouta, menedżer projektu wyjaśniła, że problem może dotyczyć użytkowników korzystających z pierwszej wersji beta IE8, którzy następnie zdecydowali się na aktualizację Windows XP o dodatek SP3, a teraz planują przesiadkę na drugą betę Internet Explorera. Po takiej operacji nie będzie możliwe odinstalowanie ani IE8, ani SP3. Oczywiście, kolejne aktualizacje dla nowego Internet Explorera będą akceptowane. Podczas instalacji IE8 Beta 2 użytkownicy mają być alarmowani o takim scenariuszu za pomocą odpowiedniego komunikatu.

Maliouta zaleca w pierwszej kolejności usunięcie dodatku SP3, następnie odinstalowanie pierwszej bety IE8, ponowną instalację SP3, a na końcu zainstalowanie drugiej bety IE8.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)