Sony i jego konkurent dla Google Glass. Czas na SmartEyeglass Attach

Sony i jego konkurent dla Google Glass. Czas na SmartEyeglass Attach

Sony i jego konkurent dla Google Glass. Czas na SmartEyeglass Attach
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.12.2014 14:45, aktualizacja: 17.12.2014 15:45

Sony ogłosiło dziś plan wprowadzenia na rynek nowego urządzenia z kategorii inteligentnych urządzeń noszonych na ciele. SmartEyeglass Attach to moduł kamery z wyświetlaczem opartym na technologii OLED, który będzie można mocować na zwykłych okularach i akcesoriach optycznych.

Urządzenie po raz pierwszy zaprezentowane zostanie w styczniu, w trakcie największych na świecie targów elektroniki konsumenckiej CES201. w Las Vegas.

Moduł będzie można przymocować do okularów korekcyjnych, przeciwsłonecznych, a nawet gogli, przekształcając je w ten sposób w urządzenia SmartWear, które umożliwiają wyświetlanie informacji wizualnych. Urządzenie będzie można łatwo doczepić do akcesoriów optycznych, dzięki czemu można korzystać z niego tylko wtedy, gdy jest potrzebne i w prosty sposób zdjąć, gdy nie chcemy go używać. Moduł ma niewielkie, kompaktowe rozmiary, jest też lekki. Do okularów mocowany będzie elastycznie, dzięki czemu nie będzie miał negatywnego wpływu na komfort korzystania np. z okularów korekcyjnych.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Urządzenie posiada kolorowy mikro-wyświetlacz OLED, który jest w stanie odtworzyć głęboką czerń, bogate, żywe kolory i pokrywa całą przestrzeń barw sRGB przy rozdzielczości 64. x 400 pikseli. Za jakość obrazu odpowiada także dołączony układ mikro-optyczny, który równocześnie nie ogranicza pola widzenia ludzkiego oka. Za kontrolę sprzętu odpowiada natomiast układ ARM Cortex A7 spotykany w wielu smartfonach. Bateria ma pojemność 400 mAh.

Więcej szczegółów poznamy w styczniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)