Soniczne i rotacyjne. Delikatne i skuteczne szczoteczki do zębów

Soniczne i rotacyjne. Delikatne i skuteczne szczoteczki do zębów

Soniczne i rotacyjne. Delikatne i skuteczne szczoteczki do zębów
Źródło zdjęć: © Unsplash.com
02.06.2020 12:27, aktualizacja: 02.06.2020 14:38

Szczoteczka soniczna lub rotacyjna to sprzęt, który zyskuje coraz większą popularność. Zawdzięcza ją nie tylko wysokiej skuteczności w usuwaniu nalotu nazębnego, ale również atrakcyjnej cenie. Warto wypróbować elektryczne szczoteczki do zębów z wielu powodów.

Szczoteczka na miarę XXI wieku

Szczoteczki soniczne zagościły na rynku dosyć niedawno, a swoje działanie opierają na falach dźwiękowych o częstotliwości minimum 260 Hz. Fale wprawiają w drganie cząsteczki śliny i pasty, a to powoduje powstawanie mikroskopijnych bąbelków uderzających w ściany zębów z taką siłą, że z łatwością usuwają bakterie oraz płytkę nazębną. Sposób jest jednocześnie na tyle bezpieczny, że szkliwo pozostaje nienaruszone.

Obraz
© Pexels

W przeciwieństwie do modeli rotacyjnych, główka szczoteczki sonicznej jest podłużna, podobnie jak w przypadku klasycznych modeli. Dzięki temu nie stwarza dyskomfortu przy czyszczeniu i z łatwością dotrze do najdalszych zakamarków. Dobrej jakości szczoteczka soniczna jest w stanie wykonać nawet 60 tys. ruchów na minutę. To niemal dziesięciokrotnie więcej niż w przypadku modeli elektrycznych.

Elektryczna zamiast manualnej

Szczoteczki rotacyjne również dają sporo możliwości, sprawdzają się o wiele lepiej niż klasyczne modele. Niezależnie od rodzaju, który wybierzesz, będzie ona w stanie wykonać podczas jednego czyszczenia kilkunastokrotnie więcej ruchów niż zwykle wykonuje się prostą szczoteczką do zębów. To z kolei oznacza o wiele dokładniejsze mycie i lepszą higienę jamy ustnej.

Szczoteczki obrotowe i obrotowo-pulsacyjne wyposażone są w okrągłą, obrotową głowicę, która po włączeniu porusza się błyskawicznie w lewo i w prawo. Dodatkowo modele pulsacyjne stosują również ruch dociskający włosie szczoteczki do i od powierzchni zęba. Liczba ruchów głowicy urządzenia jest uzależniona od jakości modelu. Przyjmuje się, że dobra szczoteczka rotacyjna wykonuje podczas jednorazowego mycia około 7000 ruchów na minutę. Dla porównania tradycyjne modele pozwalają na wykonanie około 200 ruchów na minutę. Różnica jest więc kolosalna.

Czyść i wybielaj
Osoby, które jeszcze bardziej chcą dbać o stan jamy ustnej, mogą skorzystać z rozmaitych usprawnień, takich jak dodatkowe tryby czyszczenia. Wiele szczoteczek sonicznych poza klasycznym trybem czyszczącym pozwala również na wybielanie zębów. Mocniejsze wibracje pozwolą na skuteczne usunięcie powierzchniowych przebarwień powstałych przez picie herbaty lub kawy. Osoby z wrażliwymi zębami oraz dziąsłami mogą natomiast wybrać tryb delikatny. Nie tylko nie podrażnia zębów, ale również masuje dziąsła i poprawia ich kondycję.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)