Smartfon zamiast kluczy? Z zamkiem Danalock to możliwe

Smartfon zamiast kluczy? Z zamkiem Danalock to możliwe11.12.2013 10:44
Smartfon zamiast kluczy? Z zamkiem Danalock to możliwe
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Coraz więcej czynności, które do niedawna były wykonywane zupełnie bez użycia elektroniki, powoli dosięga nowoczesna technologia. Czy już niedługo bez smartfona nie damy rady nawet wejść do mieszkania? Najnowsze trendy na rynku technologii wskazują, że powyższa teoria może być prawdziwa. Jednym z urządzeń, które przybliżają nas do tej nowej rzeczywistości jest elektroniczny zamek Danalock.

Coraz więcej czynności, które do niedawna były wykonywane zupełnie bez użycia elektroniki, powoli dosięga nowoczesna technologia. Czy już niedługo bez smartfona nie damy rady nawet wejść do mieszkania?

Najnowsze trendy na rynku technologii wskazują, że powyższa teoria może być prawdziwa. Jednym z urządzeń, które przybliżają nas do tej nowej rzeczywistości jest elektroniczny zamek Danalock. Gadżet ten instaluje się w miejscu standardowego zamka w drzwiach i obsługuje przy pomocy aplikacji na urządzenia mobilne z iOS lub Androidem.

Aby telefon był kompatybilny z zamkiem Danalock, musi posiadać łącze Bluetooth 4.0 lub obsługiwać protokół Z-Wave. Domyślnie drzwi odblokowują się po naciśnięciu wirtualnego przycisku na ekranie, ale można również zaprogramować zamek tak, aby otwierał się kiedy tylko zbliżymy się do drzwi z naszym smartfonem. Kiedy wejdziemy do środka mogą również automatycznie się zablokować.

288762920152938643
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Połączenie jest szyfrowane, więc używanie zamka jest całkowicie bezpieczne. Urządzenie eliminuje również potrzebę dorabiania kluczy dla każdego domownika, ponieważ zamek może być obsługiwany z wielu urządzeń. Gadżet wyceniono na 99 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)