Slidepad - polski wynalazek może zmienić świat komputerów

Kiedy zaczynaliśmy naszą przygodę ze SLIDEPADEM, nie wiedzieliśmy jak ona się skończy. Tak naprawdę nie chodziło wtedy o pieniądze, ale o to, aby skuteczniej pokonać wrogów... tych wirtualnych – mówią twórcy polskiego wynalazku.

Slidepad - polski wynalazek może zmienić świat komputerów

Kiedy zaczynaliśmy naszą przygodę ze SLIDEPADEM, nie wiedzieliśmy jak ona się skończy. Tak naprawdę nie chodziło wtedy o pieniądze, ale o to, aby skuteczniej pokonać wrogów... tych wirtualnych – mówią twórcy polskiego wynalazku.

Wszystko zaczęło się 1. lat temu. Graliśmy w gry komputerowe, tzw. „strzelanki”. Szło nam dobrze, ale chcieliśmy być lepsi od innych. Dostępne wtedy na rynku myszki komputerowe były zawodne. Kiedy mysz choć na chwilę się zacinała, na przykład z powodu nagromadzonego kurzu, lub natrafiała na jakiś przedmiot uniemożliwiający błyskawiczne przemieszczenie kursora w żądane miejsce, wirtualnego bohatera mogło to kosztować życie.

Obraz
© Slidepad w wersji "laptopowej" (fot. Dencologic)

Zaczęliśmy myśleć, jak by tu obejść te niedogodności związane z ograniczeniami myszy. Pewnego dnia spędzając razem wolny czas, jeden z nas wpadł na pomysł, aby do sterowania kursorem wykorzystać... denko od puszki po Coli! Pierwsze prototypy powstały w przysłowiowym garażu, a właściwie kuchni. Wyglądały dość dziwacznie, ale ku naszemu zdumieniu były lepsze od myszy! Dzięki nim mogliśmy wygrywać kolejne wirtualne bitwy. Wtedy to nam wystarczało. Był to koniec lat 90’.

Nasz zespół liczy obecnie 7 osób. W naszym gronie są specjaliści nauk technicznych jak elektronika, automatyka, cybernetyka czy programowanie. Mamy też osoby bardzo dobrze znające na finansach marketingu oraz sprzedaży. Dodatkowo, wspiera nas nasz autoryzowany doradca na NewConnect firma Morison oraz firma Perspektive ze Szczecina. W Szczecinie mieści się też biuro naszej spółki.

Obraz
© (fot. Dencologic)

Co do samego urządzenia, to jest ono bardzo proste w konstrukcji. Składa się z kilku głównych części mechanicznych i oczywiście elektroniki. Patent obejmuje samą ideę więc poszczególne rozwiązania w każdym modelu mogą być różne. Zidentyfikowaliśmy ich już około dziesięciu. Wszystkie podlegają ochronie patentowej. Zainteresowanych odsyłamy na naszą stronę Dencologic, na której można obejrzeć filmy prezentujące działanie SLIDEPADA w 4 wersjach: komórkowej, palmtopowej, laptopowej i stacjonarnej.

SLIDEPAD może przyczynić się do prawdziwej „rewolucji” w telefonach komórkowych i palmtopach. Umożliwi m.in. swobodne przeglądanie wszystkich stron www! Będą one mogły być wyświetlane w dokładnie taki sam sposób w jaki widzimy je na ekranie komputerów stacjonarnych. SLIDEPAD umożliwi wprowadzenie kursora na ekrany wszystkich komórek! Dzięki niemu rozwinie się zupełnie nowa gałąź gier i innych aplikacji przygotowywanych z myślą o telefonach komórkowych. W laptopach też szykuje się prawdziwy przewrót. Czy ktoś z nas lubi korzystać z touchpada? Gdyby tak było, większość użytkowników tych urządzeń nie kupowałaby specjalnych myszy z wejściem na USB podłączanych do laptopów. Niestety, touchpad nie spełnia właściwie swojej funkcji. Jest nieprecyzyjny, wymaga wielu ruchów aby dotrzeć do wybranego miejsca i jest zbyt czasochłonny w obsłudze. Czy ktoś wyobraża sobie używanie touchpada np. do pracy z programami graficznymi? Albo do grania w gry zręcznościowe? SLIDEPAD to umożliwia. Może być wbudowany w miejsce
touchpada a jego jednostkowa cena produkcji porównywalna jest z ceną zwykłej myszy optycznej.

Nową jakość pracy z komputerem odczują też użytkownicy komputerów stacjonarnych. SLIDEPAD jest co najmniej równie przyjemny w obsłudze co mysz komputerowa, a przy tym jest precyzyjniejszy i bardziej niezawodny. Dodatkowo umożliwia zastosowanie niezwykłego sprzężenia zwrotnego. Mówiąc prościej, istniej możliwość poruszania SLIDEPADA w dowolnym kierunku i z dowolną siłą przez oprogramowanie komputera. Docenią to gracze komputerowi, ale nie tylko.

Obraz
© Slidepad w wersji "desktop" (fot. Dencologic)

Również osoby niewidome i niedowidzące będą miały wreszcie urządzenie, które pozwoli im na dokładną orientację na ekranie monitora. Co więcej, dzięki dodatkowemu oprogramowaniu, SLIDEPAD dosłownie poprowadzi ich za rękę, np. od jednego aktywnego łącza, do drugiego. Nowych zastosowań może być tak wiele, że trudno wręcz teraz to sobie wyobrazić.

Obraz
© (fot. Dencologic)

Podczas międzynarodowych targów inwestycyjnych w czeskiej Pradze zorganizowanych m.in. przez firmę Microsoft, jedna z firm tworzących gry komputerowa zaproponowała nam współpracę. Chce ona wykorzystać nowe możliwości jakie daje SLIDEPAD. Zainteresowanie SLIDEPADEM jest bardzo duże. W Pradze nawiązaliśmy kontakty z przedstawicielami dwóch producentów telefonów komórkowych oraz z kilkoma funduszami inwestycyjnymi. Rozmowy z nimi będą kontynuowane po wykonaniu bardzo dokładnych prototypów urządzenia, co jest zaplanowane na listopad tego roku. Prototypy te będą na tyle dobre, że będziemy mogli pokazać je również na targach, m.in. CEBIT. Pierwsze licencje zamierzamy sprzedać na początku 200. r. Jeśli się tak stanie, pierwsze laptopy i komórki wyposażone w SLIDEPADA pokażą się na rynku w 2010 r.

Redakcja TECH.WP.PL opisze wam bliżej Slidepada, jak tylko otrzymany pierwsze egzemplarze do testów.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)