Śledzenie przesyłek – na czym polega i jak z tego skorzystać?

Śledzenie przesyłek – na czym polega i jak z tego skorzystać?
Źródło zdjęć: © materiał partnera

14.02.2019 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chcesz nadać przesyłkę kurierską i ją monitorować? Zależy Ci, by wiedzieć, gdzie w danym momencie znajduje się Twoja paczka i czy dotarła już do odbiorcy? Wysyłasz prezent do znajomego i chcesz się upewnić, że dojdzie na czas? A może chcesz śledzić drogę paczek wysyłanych ze swojego sklepu internetowego? Sprawdź, jak skorzystać z usługi śledzenia przesyłek.

Kiedy kupujesz w internecie, sprzedający zwykle podają Ci dane śledzenia paczki, czyli adres www i numer śledzenia. Na podanej stronie znajduje się miejsce na wpisanie lub wklejenie unikalnego numeru przesyłki i po wywołaniu tego numeru otrzymujesz informacje o dacie i miejscu jej nadania oraz poszczególnych etapach transportu. Na tej podstawie możesz oszacować, kiedy paczka do Ciebie dotrze, bo gdy np. widzisz, że znajduje się już w Twoim mieście, możesz z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że będzie doręczona jeszcze tego samego dnia, a maksymalnie następnego. Śledzenie przesyłek to bardzo wygodna opcja, bo masz pełną kontrolę nad swoimi przesyłkami. To również ogromna pomoc dla kupujących, dlatego że nie zajmują Ci czasu pytaniami o to, czy przesyłka jest już wysłana, gdzie się znajduje i kiedy dotrze. Kiedy nadajesz przesyłki przez serwis Furgonetka, możesz je bardzo wygodnie śledzić. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie i w dodatku pozwala Ci sprawdzić, czy doręczenia rzeczywiście są terminowe.

Jak śledzić przesyłkę wysłaną przez serwis Furgonetka?

Odpowiedź na pytanie: gdzie jest moja paczka znajdziesz w serwisie Furgonetka. Możesz to zrobić bezpośrednio w aplikacji lub w Panelu Klienta w zakładce Zamówione.

Co w sytuacji, kiedy status przesyłki się nie zmienia?

Jeśli w aplikacji do śledzenia przesyłek zauważysz, że status konkretnej przesyłki nie zmienia się, tj. przez dłuższy czas znajduje się ona w tym samym węźle ekspedycyjno-rozdzielczym, może to oznaczać, że na aktualizację statusu będzie trzeba poczekać nieco dłużej. W niektórych firmach kurierskich status przesyłek zmienia się dopiero w momencie, kiedy dotrą one do kolejnych punktów na trasie. Prościej rzecz ujmując, w statusie możesz mieć informację, iż przesyłka nadal znajduje się w lokalizacji A, podczas gdy za kilka minut może być już dostarczona do punktu B. Ponadto statusy wyświetlane w serwisie Furgonetka wyświetlają się z 15-minutowym opóźnieniem w stosunku do momentu przekazania przez firmę kurierską informacji o zmianie statusu.

Chcesz szybko nadawać paczki i mieć możliwość śledzenia ich na każdym etapie przewozu? Nadawaj je za pośrednictwem serwisu https://furgonetka.pl.

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także