SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [4.08.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [4.08.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [4.08.2020 r.]
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek
04.08.2020 22:46, aktualizacja: 01.03.2022 13:40

Gigantyczny wybuch w Bejrucie, sankcje Unii Europejskiej za cyberataki sprzed lat, wyciek danych z wypożyczalni samochodów i nowe oszustwo na Facebooku. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.

Mieszkańcy stolicy Libanu przeżyli dzisiaj chwile grozy. W Bejrucie doszło do gigantycznego wybuchu, w wyniku którego zniszczonych został szereg budynków i z pewnością rannych wielu ludzi. Straty są dopiero liczone, a przyczyna wybuchu nie jest jeszcze znana.

UE nakłada sankcje za cyberataki sprzed lat

Unia Europejska nałożyła sankcje na organizacje związane z cyberatakami sprzed lat. Jeden z nich dotyczy Polski i Komisji Nadzoru Finansowego. Chodzi o szkodliwy plik, który znalazł się w infrastrukturze KNF w 2017 roku. UE nałożyła sankcję na organizację z Korei Północnej, która jest powiązana ze sprawą.

Wyciek danych z wypożyczalni

Wypożyczalnia samochodów 99rent.pl bada sprawę wycieku danych ze swojej bazy. Przez niewystarczające zabezpieczenia, każdy użytkownik serwisu mógł dotrzeć do prywatnych danych innych osób korzystających z wypożyczalni. Mógł w ten sposób między innymi odczytać ich nazwiska, adresu, numery dokumentów i PESEL.

CERT Polska ostrzega przed oszustwem na Facebooku

Przeglądając Facebooka, warto uważać na nowy rodzaj oszustwa. CERT Polska ostrzega bowiem, że ostatnio można łatwo paść ofiarą nowego podstępu. "Napastnicy za pomocą rzekomej weryfikacji konta pod kątem "człowieczeństwa" dodają nową aplikację Facebook. Może ona np. publikować posty w naszym imieniu lub zmieniać ustawienia".

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)