SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [27.09.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [27.09.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [27.09.2019]
Źródło zdjęć: © Youtube.com | NASA
27.09.2019 23:27

Facebook rozpoczyna testy związane z ukrywaniem "lajków" pod postami. Smog znów nad Polską. NASA uchwyciła obraz czarnej dziury niszczącej gwiazdę wielkości Słońca. Były szef resortu obrony Portugalii z oskarżeniami. Elon Musk zdradza nowe szczegóły o prototypie SpaceX.

Warto przypomnieć, że pomysł na funkcję ukrywania ilości polubień czy reakcji powstał, ponieważ z danych Facebooka wynika, że duża część użytkowników porównuje swoje statystyki z innymi. To może prowadzić do pogorszenia się samopoczucia osób z mniejszą ilością reakcji na portalach. Jeżeli testy wypadną pozytywnie w Australii, to mogą zostać rozszerzone na resztę świata.

Były szef resortu obrony Portugalii z oskarżeniami

Były szef resortu obrony Portugalii Jose Azeredo Lopes został w czwartek oskarżony przez Prokuraturę Generalną w związku z kradzieżą broni z bazy wojskowej w Tancos. Wśród czterech zarzutów, które usłyszał znajdują się: tuszowanie przestępstwa, naruszenie obowiązków służbowych, wykorzystywanie wpływów oraz faworyzowanie podwładnych. Oskarżonemu grozi ponad 8 lat więzienia.

Smog znów nad Polską

Smog znów krąży nad Polską. Zanieczyszczone powietrze stanowi spore zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia mieszkańców naszego kraju. Aby być na bieżąco z informacjami na temat jakości powietrza, warto monitorować sytuację na specjalnych mapach.

Smog wciąż truje mieszkańców naszego kraju. Zanieczyszczone powietrze jest częstym powodem złego samopoczucia Polaków, stanowi także przyczyny przedwczesnych zgonów. Efekty rządowego programu "Czyste powietrze" nie przynoszą zakładanych oczekiwań. W sądzie pojawił się także pierwszy masowy pozew.

NASA uchwyciła obraz czarnej dziury niszczącej gwiazdę wielkości Słońca

Po raz pierwszy NASA przechwyciła obraz, jak ogromna czarna dziura rozrywa gwiazdę. Nagranie z tego rzadkiego i niezwykłego zjawiska zostało udostępnione w sieci.

Niezwykle rzadkie zjawisko, znane jako zakłócenia pływów, zostało uchwycone przez agencję kosmiczną Transiting Exoplanet Survey Satellite (TESS). Satelita uchwycił gwiazdę podobną do naszego Słońca zasysaną przez siłę grawitacji czarnej dziury, która była około sześć milionów razy większa od gwiazdy.

Elon Musk zdradza nowe szczegóły o prototypie SpaceX

Elon Musk zdradza coraz więcej szczegółów na temat następnego prototypu statku kosmicznego SpaceX. Prezentacja najnowszego prototypu Starship odbędzie się w najbliższy weekend.

Elon Musk potwierdził, że Starship Mk1 będzie miał ponad 50 metrów wysokości i będzie ważył 1400 ton po zatankowaniu. 28 września Musk zaprezentuje najnowszą konstrukcję, którą opracowuje SpaceX. Celem przyszłych misji Starship i Super Heavy ma być zabranie ludzi na Księżyc i Mars.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)