SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [26.04.2020 r.]
Problem oszczędzania wody w czasie suszy w Polsce, reklamy w WhatsAppie, mandaty za korzystanie z Map Google w Niemczech, ponad milion ludzi udających mrówki na Facebooku i pomysł na modernizację samolotów po pandemii. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.
Susza to palący problem w Polsce – aby minimalizować jej skutki na przyszłość, warto już teraz nauczyć się świadomie oszczędzać wodę. Nie chodzi tylko o zakręcanie kranu podczas mycia zębów. Sposobów jest dużo więcej, a wszystkie przełożą się przy okazji na niższe rachunki. Najważniejsze rady zaprezentowaliśmy w krótkim poradniku.
WhatsApp może zacząć wyświetlać reklamy
Złe wieści dla użytkowników komunikatora WhatsApp. Program zacznie wyświetlać reklamy i to najpewniej jeszcze w tym roku. Wszystko wskazuje na to, że od razu będą to reklamy odpowiednio dopasowane do danego użytkownika, bowiem do personalizacji zostaną wykorzystane dane z Facebooka.
Mandat za Mapy Google w Niemczech – już za dwa dni
28 kwietnia w Niemczech zmienia się kodeks drogowy, w którym wiele przepisów będzie zaostrzonych. Wśród nich zakaz korzystania w samochodzie z aplikacji ostrzegających przed fotoradarami. Za załamanie zasady grozi mandat w wysokości 75 euro i nie pomoże tutaj żadne tłumaczenie. Jeśli Mapy Google nie dostaną do tego czasu aktualizacji wyłączającej jedną z funkcji, korzystanie z nich w samochodach w Niemczech będzie za dwa dni niedozwolone.
Ludzie udają mrówki na Facebooku
W dobie pandemii koronawirusa ludzie wpadają na wiele pomysłów. Jednym z ciekawszych (choć znanym już wcześniej) okazuje się być grupowe udawanie kolonii mrówek. Na Facebooku zjawisko to osiągnęło niespodziewaną skalę. Doktor Karol Jachymek odpowiada na nurtujące wszystkich pytania.
Samoloty po pandemii prawdopodobnie się zmienią
Kiedy pandemia koronawirusa już minie, wiele usług wróci do codziennego działania, a wśród nich transport – także lotniczy. Już teraz pojawiają się jednak pomysły, jak można zmienić układ siedzeń w samolotach, aby pasażerowie byli mniej narażeni na ewentualne zarażenie przez inne osoby. Jeden z pierwszych takich projektów opiera się na idei odwrócenia niektórych foteli tyłem do kierunku lotu.