SkróTech – Najważniejsze wiadomości dnia [24.10.2019 r.]

SkróTech – Najważniejsze wiadomości dnia [24.10.2019 r.]
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek

24.10.2019 22:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szansa na rekordowo ciepłą zimę, nowa usługa Ubera w Polsce, kolejny składany smartfon na horyzoncie, strata wartości Bitcoina i powrót kontrowersyjnej kampanii reklamowej. Oto, co dziś działo się w świecie nauki i technologii.

Wiele wskazuje na to, że nadchodząca zima może być najcieplejszą od 20 lat. Jak zwrócono uwagę, podobne temperatury za oknem w październiku ostatnio można było odnotować w 2000 roku. Ciepła pora zimowa nie jest jednak dobra w dłuższej perspektywie, bo – jak każda tego typu anomalia – przekłada się na większą liczbę gwałtownych zjawisk pogodowych w późniejszym czasie.

Uber Freight w Polsce

Twórcy Ubera uruchamiają w Polsce usługę Uber Freight, której celem jest połączenie interesów przewoźników i spedytorów. Ma to być swego rodzaju konkurencja dla lokalnych firm kurierskich, które dzięki aplikacji będą mogły bardziej efektywnie planować swoje kursy.

Huawei Mate X trafi do sklepów w listopadzie

Huawei wreszcie wprowadzi składany model Mate X do sklepów. Urządzenie ma być dostępne do kupienia już 15 listopada. Spodziewana cena to w przeliczeniu niecałe 10 tysięcy złotych.

Bitcoin stracił na wartości

Dalszy rozwój rynku kryptowalut stoi pod znakiem zapytania. Bitcoin w jednej chwili stracił kilka procent wartości, a powodem jest przesłuchanie Marka Zuckerberga w sprawie wirtualnej waluty Libra. Twórca Facebooka sam nie jest pewien, czy projekt uda się doprowadzić do skutku, co może być kluczowe dla całego rynku.

5G Ready w Play

Sieć komórkowa Play wraca z kontrowersyjnymi reklamami informującymi o sieci "5G Ready". To wyraźna sugestia, że infrastruktura jest już gotowa na uruchomienie łączności 5G, tymczasem w rzeczywistości tak nie jest. Play reklamuje w ten sposób LTE-Advanced z kilkoma rozszerzeniami, ale odbiorcy niebędący w temacie mogą się poczuć oszukani, a przynajmniej zdezorientowani.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)