SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [24.09.2019r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [24.09.2019r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [24.09.2019r.]
Źródło zdjęć: © WP.PL
24.09.2019 23:01

Lasy Amazonii dostaną dotacje na rzecz walki z pożarami, a w urzędach jeszcze więcej załatwimy elektronicznie zamiast tradycyjnych listów. Firma Xiaomi pokazała nowe smartfony. Sprawdziliśmy nową odsłonę konsoli Nintendo Switch…

Amazonia otrzyma setki milionów dolarów. Do darczyńców dołączył Emmanuel Macron

Nie raz poruszaliśmy już wątek pożarów w Amazonii. Problem jest ciągle poważny. Na tyle, że do akcji wkroczył prezydent Francji. Wraz z przedstawicielami Chile, Kolumbii i Niemiec obiecali przeznaczyć na ten cel 500 milionów dolarów (około 2 miliardy złotych).

Cyfrowe listy polecone. Korespondencja z urzędami prostsza i szybsza od 2021 roku

Mimo cyfryzacji, wiele spraw urzędowych załatwiamy ciągle drogą listowną. Czy naprawdę zawsze musi tak być? Okazuje się, że nie. W 2021 roku ma wystartować projekt elektronicznych przesyłek listów poleconych, które będą realizowane na linii urzędy – obywatele i firmy.

Xiaomi Mi MIX Alpha oficjalnie. Ma ekran owinięty wokół obudowy i astronomiczną cenę

Bardzo futurystyczny smartfon. Po co składać ekran? Można go niejako owinąć wokół telefonu. Xiaomi przedstawiło oficjalnie swoją nowatorską koncepcję. Co by nie mówić, to telefon robi piorunujące wrażenie.

Xiaomi Mi 9 Pro 5G oficjalnie. Flagowiec w udoskonalonej wersji

Niby nie rewolucja, a bardzo cieszy. Popularna i lubiana w Polsce firma Xiaomi odświeża swój flagowy model Mi 9 Pro. To nie zupełnie nowy twór, ale wzbogacenie go o obsługę powoli wchodzącej na świecie technologii 5G.

5G to lepsze możliwości i szybszy Internet, ale drastycznie zwiększy zużycie energii

Jak już o 5G, to powiedzmy jakie będą dodatkowe następstwa rozpowszechnienia tej technologii? Okazuje się, że operatorzy będą zużywać drastycznie więcej prądu. Mimo wszystko ślad węglowy pojedynczego użytkownika zmniejszy się. Paradoks?

Nintendo Switch Lite – test. Żywy dowód na to, że smartfony nie zabiły konsol przenośnych

Przenośna konsola Nintendo była strzałem w dziesiątkę. Nawet w Polsce, która nigdy nie była w mocnym obozie Japończyków, mówi się o niej bardzo pozytywnie. Przetestowaliśmy nową nieco przerobioną odsłonę Switcha, czyli Nintendo Switch Lite.

Urban Photo Awards 2019: 10 Polaków w finale

Urban Photo Awards to konkurs organizowany przez dotART - stowarzyszenie kulturalne z Triestu we Włoszech. Każdego roku stowarzyszenie promuje tysiące ciekawych zdjęć i setki fotografów podczas wystaw objazdowych. Wśród finalistów tegorocznej edycji znalazło się 10 Polaków.

Pekao S.A.? Nie, to kolejny cyberatak. Maile z Pekao24Makler

Cyberprzestępcy wzięli na cel bank Pekao24. A raczej jako przykrywkę. Podszywają się pod maile tej instytucji i wysyłają w załącznikach wirusy, które mają być rzekomo dokumentami potwierdzającymi zasilenie w usłudze Pekao24Makler. Nie otwierajcie załączników z podejrzanych e-maili!

Thomas Cook zbankrutował. Pasażerowie utknęli na lotniskach [WIDEO]

Koszmar przy zagranicznych wycieczkach. Utknięcie z dala od domu bez nadziei na natychmiastową poprawę sytuacji. Upadek biura podróży Thomas Cook odczuło ok. 600 tys. turystów przebywających za granicą. Pierwsi urlopowicze wrócili już do domów, reszta wciąż czeka na powrotne loty.

Zmiana czasu na zimowy… jeszcze nie teraz. Zobacz, kiedy przestawimy zegarki

Wkrótce (chociaż koniec przyszłego miesiąca, to jeszcze nie tak nagły czas) przestawienie zegarków. Wiele wskazuje na to, że to już ostatnie chwile podziału. W 2021 roku zmiany według Unii Europejskiej będą przebiegały po raz ostatni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)