SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [23.10.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [23.10.2019]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [23.10.2019]
Źródło zdjęć: © Getty Images
Bolesław Breczko
23.10.2019 21:57

Mark Zuckerberg odpowiada na pytania dotyczące wirtualnej waluty Libra, Google ogłasza osiągnięcie "kwantowej supremacji", pięć nowych wysepek odkryto na archipelagu Nowa Ziemia i amerykańskiej policji nie podobają się nowe Mapy Google. Oto najważniejsze wiadomości dnia 23.10.2019.

Mark Zuckerberg po raz kolejny stawił się przed komisją Kongresu USA. Tym razem założyciel Facbooka odpowiada na pytania dotyczące wirtualnej waluty Libra.

Rosja. Odkryto pięć nowych wysp świata

Pięć nowych wysepek odkryto na archipelagu Nowa Ziemia. To dosyć słynne miejsce, w którym za czasów ZSRR przeprowadzano tam wiele prób jądrowych, w tym najsłynniejszą - Car Bombę. Wcześniej nie były widoczne, bo były przykryte grubą warstwą lodu.

Mapy Google to zło w oczach amerykańskiej policji. W Polsce nastawienie jest inne

Mapy Google zyskały funkcje takie jak oznaczanie kontroli policji. W Stanach Zjednoczonych te zmiany budzą jednak oburzenie i obawy o funkcjonariuszy. W Polsce Komenda Głównej Policji uważa tego typu aplikacje za naturalny krok w rozwoju techniki, a nie problem nie do pokonania.

Google dowiodło kwantowej supremacji. Tym razem oficjalnie

Google udowodniło na przykładzie, że istnieje taki problem, który obecnie jest w stanie rozwiązać tylko komputer kwantowy. Google zbudowało komputer kwantowy z 53 splątanymi kubitami (faktycznie 54, ale jeden okazał się niesprawny), który został wykorzystany do zmierzenia wzorców interferencji przy wysyłaniu do kubitów losowych wzorów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)