Trwa ładowanie...
d27y8cg

Rosja. Odkryto pięć nowych wysp świata. Nie mieliśmy o nich pojęcia

Rosjanie potwierdzają wcześniejsze doniesienia. Nasza wiedza jest teraz bogatsza o pięć nowych wysepek świata. Ale to nie jest dobra informacja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyspy odkryto na północy Rosji
Wyspy odkryto na północy Rosji (NASA)
d27y8cg

Pięć nowych wysepek odkryto na archipelagu Nowa Ziemia. To dosyć słynne miejsce, mogliście już wcześniej o nim słyszeć, chociaż to absolutny koniec świata. Za czasów ZSRR przeprowadzano tam wiele prób jądrowych, w tym najsłynniejszą - Car Bombę.

Nowa Ziemia - aż pięć nowych wysepek

Nowo odkryte wysepki nie powstały jednak w wyniku testów broni jądrowej. Niemniej jednak, informacje o ich odkryciu potwierdził vice-admirał Rosyjskiej Floty Północnej, Aleksandr Alekseyevich Moiseyev. Wyjaśnił także, dlaczego nigdy wcześniej ich nie widzieliśmy. Były przykryte grubą warstwą lodu.

d27y8cg

Po raz pierwszy o odkryciu poinformowano w sierpniu tego roku, ale teraz okazuje się, że Rosjanie wiedzieli o nowych wyspach od 2016 roku. Zostały zauważone przez studentkę, Marinę Migunovą, która analizowała zdjęcia satelitarne terenów Nowej Ziemi.

Naukowcy przeprowadzili więc ekspedycję, w celu bliższego poznania topografii regionu. Nowe wysepki znajdowały się w okolicy Wyspy Północnej. Wedle analiz badawczych, dwie z nich są wręcz malutkie. Ich rozmiary to około 30 na 30 metrów. Ale największa z nich pokrywa powierzchnię aż 54500 metrów kwadratowych.

Nie pięć, a nawet sześć nowych wysp. A będzie ich jeszcze więcej

Podczas ekspedycji odkryto także szósty, nieznany wcześniej kawałek lądu. Znajduje się w archipelagu Ziemi Franciszka Józefa. Wcześniej omyłkowo uznawano tą wyspę za półwysep. Rosyjscy naukowcy nie są zaskoczeni odkryciem sześciu wysp.

d27y8cg

Zobacz też: Na Ziemi powstała nowa wyspa. NASA pokazuje zdjęcia

Zwracają uwagę, że dzisiejsza wiedza w temacie zmian klimatycznych i roztapiania lodowców powinna nas uświadomić - takie rzeczy się dzieją i będą się dziać. Nowo odkryte wysepki są niewielką częścią tego, co odkryły arktyczne lody. Mówią o nawet kilkunastu innych kawałkach Ziemi, które można by już teraz potwierdzić.

Czytaj także: W Pakistanie zniknęła wyspa. Naukowcy nie wiedzą, jak to wyjaśnić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27y8cg

Podziel się opinią

Share

d27y8cg

d27y8cg
Więcej tematów