Trwa ładowanie...
ycipk-33p2uw

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [22.11.2019]

Reakcje na nowy pojazd Tesli, wielkie reklamy YouTube'a w telewizorach czy likwidacja Ministerstwa Energii. Przedstawiamy najważniejsze dzisiejsze wydarzenia w świecie technologii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tesla pokazuje Cybertruck, internet pokazuje memy, a CD Projekt RED jest "wkurzony"
Tesla pokazuje Cybertruck, internet pokazuje memy, a CD Projekt RED jest "wkurzony" (Materiały prasowe)
ycipk-33p2uw

Cybertruck - tak nazywa się nowy pojazd Tesli. Skojarzenie z "Cyberpunk 2077" nasunęło się wielu, w tym… Polakom z CD Projekt RED. Zaowocowało to zabawną wymianą zdań na Twitterze. Śmiechu było zresztą więcej, bo Cybertruck budzi mieszane uczucia.

Serial "Wiedźmin". Netflix ujawnił nazwy wszystkich odcinków pierwszego sezonu

ycipk-33p2uw

Wiemy już, jak nazywać będzie się 8 odcinków serialu "Wiedźmin" od Netfliksa. Gigant ujawnił tytuły, podgrzewając atmosferę przed zbliżającą się premierą. A ta już 20 grudnia.

Astronauci hodują rośliny w kosmosie

Co więcej - jedzą je. Zdjęcie astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej jedzących mizunę, czyli japońską gorczycę, obiegło internet. Popularność fotografii nie dziwi, bo mizunę udało im się wyhodować w kosmosie. Część z liści została zjedzona przez załogę, podczas gdy reszta została schowana w zamrażarce do późniejszej analizy na Ziemi - poinformowali astronauci.

Wielkie reklamy YouTube w smartTV

ycipk-33p2uw

YouTube w smartTV czy przystawkach z Androidem TV staje się mniej przyjazny użytkownikom. Google poinformował o pozytywnym zakończeniu pilotażu reklam YouTube Masthead, które teraz trafiają do aplikacji. Nowe reklamy pojawią się na stronie głównej serwisu i zajmą praktycznie pół ekranu.

Ministerstwo Energii zlikwidowane. Zastąpi je Ministerstwo Aktywów Państwowych

Ministerstwo Aktywów Państwowych, którym będzie kierował Jacek Sasin, zastąpiło wcześniejsze Ministerstwo Energii.

Z rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów wynika, że Minister Aktywów Państwowych będzie odpowiedzialny za dwa działy administracji rządowej – gospodarkę złożami kopalin oraz energię.

ycipk-33p2uw

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-33p2uw

ycipk-33p2uw
ycipk-33p2uw