SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [22.06.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [22.06.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [22.06.2020]
Źródło zdjęć: © Apple
Arkadiusz Stando
22.06.2020 21:37

Za najważniejsze wydarzenie dnia w świecie technologii powinniśmy uznać konferencję Apple WWDC 2020. Jednakże, wcale nie zobaczyliśmy na niej zbyt wiele. Natomiast jeżeli należycie do klientów Getin Bank lub Idea Bank, uważajcie na wyjątkowo bezczelne oszustwo.

Podczas konferencji Apple WWDC 2020 największymi nowościami były nowy system operacyjny iOS 14 oraz pokaz nowego macOS. Nowy system dla iPhone'ów otrzymał kilka konkretnych zmian, chociaż głównie to tak zwana kosmetyka. Ciekawie wyglądały nowe widżety na pulpicie oraz nowa, odmieniona Siri. Niestety, ale część z funkcji nie będzie dostępna dla Polaków. Apple informował również, że przeglądarka Safari jest teraz nawet 50 proc. szybsza od Google Chrome.

Oszustwo "na Getin Bank" - fałszywa reklama na szczycie wyników wyszukiwania Google

Jak otwieracie stronę swojego banku? Prawdopodobnie tak samo jak większość z nas - szukacie jej w wyszukiwarce Google'a. Bo tak bezpieczniej, bo Google'owi ufamy. A tymczasem po wpisaniu frazy "Getin Bank", pierwszy wynik wcale nie jest taki bezpieczny.

Oszuści stworzyli witrynę przypominającą oficjalną stronę logowania do Getin Bank. Niestety, w jakiś sposób wykiwali algorytm Google'a, który uznał, że mogą wykupić reklamę na frazę składającą się z nazwy banku. W ten sposób, fałszywa strona wyświetla się jako pierwsza. Ma co prawda oznaczenie "Reklama", ale w pośpiechu można go nie zauważyć. Jeśli wpiszecie na fałszywej witrynie swoje dane logowania, należy natychmiast je zmienić i poinformować bank.

38 stopni Celsjusza na Syberii - to rekord Arktyki

W sobotę małe miasteczko na Syberii osiągnęło w sobotę temperaturę 100,4 stopnia Fahrenheita (38 stopni C), która – jeśli zostanie potwierdzona – oznaczać będzie najwyższą temperaturę, jaką kiedykolwiek odnotowano w Arktyce.

Kończy się lek, który zmniejsza intensywność choroby COVID-19

Deksametazon, to powszechnie stosowany kortykosteroid, który pomaga zmniejszać śmiertelność COVID-19 nawet o jedną trzecią. Z tego względu powoduje nadmierne zainteresowanie u ludzi. Zauważono wiele przypadków nadmiernego gromadzenia leku, przez co zapasy znacznie zmalały a lek staje się trudno dostępny.

Chiny budują bazę danych DNA wszystkich mężczyzn w kraju

Totalnej inwigilacji w Chinach ciąg dalszy. Kolejna historia z Państwa Środka brzmi już wręcz nieprawdopodobnie. Policja pobiera próbki krwi od mężczyzn i chłopców z całego kraju, aby zbudować mapę genetyczną około 700 mln ludzi, która da im potężne narzędzie w powstającym zaawansowanym technologicznie państwie nadzoru.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)