SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [20.03.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [20.03.2020]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

20.03.2020 22:29, aktual.: 28.09.2020 19:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uwaga na taki SMS - groźne oszustwo powraca, a przestępny próbują być coraz sprytniejsi. Asteroida Ryugu zaskoczyła naukowców - nowe dane rozszerzają wiedzę o Układzie Słonecznym. Rozwiązania, które testuje się walce z COVID-19. Okręt podwodny odnaleziony po 62 latach.

Powraca oszustwo na SMS wykorzystujące sytuację związaną z koronawirusem. Wzmożona ilość zamówień i przesyłek internetowych w ostatnim czasie zaowocowała niestety także tym, że przestępczy sięgnęli po raz kolejny po oszustwo "na kuriera".

Otrzymaliśmy wczoraj wieczorem wiadomość, z której wynika, że "z powodu procedur BHP" zwiększył się koszt dostawy naszej paczki. W wiadomości jest też link przekierowujący na fałszywą stronę płatności.

Asteroida Ryugu zaskoczyła naukowców. Nowe dane rozszerzają wiedzę o Układzie Słonecznym

Japońska sonda Hayabusa-2 dostarczyła badaczom kolejnych informacji o asteroidzie Ryugu, które mogą rzucać zupełnie nowe światło na temat najczęściej spotykanych kosmicznych skał w Układzie Słonecznym.

Asteroida Ryugu jest jedną z kosmicznych skał węglowych, dlatego została obrana na cel przez japońską agencję kosmiczną JAXA. Ryugu ma ponad 850 metrów średnicy i jest uważana za jeden z najcenniejszych dla naukowców obiektów w Układzie Słonecznym.

Rozwiązania, które testuje się walce z COVID-19

Lekarze testują wszystkie możliwe terapie, aby sprawdzić, co pomaga w zwalczaniu koronawirusa SARS-CoV-2. Naukowcy wzięli pod lupę m.in. leki na malarię, HIV, Ebolę, grypę czy farmaceutyki stosowane w zwalczaniu chorób płuc. Oto ich przegląd.

Cały świat medyczny i naukowy skupia się na wynalezieniu skutecznej i bezpiecznej szczepionki na COVID-19. W międzyczasie testowane są terapie dobrze znanymi lekami.

Okręt podwodny odnaleziony po 62 latach

Zespół odkrywców "Lost 52 Project" zlokalizował okręt podwodny należący do Amerykańskiej Marynarki Wojennej, który w wyniku nieszczęśliwego wypadku zatonął 62 lata temu na Oceanie Spokojnym. To jeden z czterech tego typu statków utraconych podczas zimnej wojny.

Jednostka zatonęła 62 lata temu. Stało się to dokładnie 28 maja 1958 roku podczas ćwiczeń wojennych, kiedy w wyniku awarii napędu statek zaczął tonąć. Załodze udało się wyprowadzić okręt z powrotem na powierzchnię, jednak był to tylko chwilowy sukces. Po krótkim czasie doszło do przypadkowej kolizji z innym okrętem marynarki wojennej USS Silverstein, po której to statek zatonął na zawsze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)