SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [20.09.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [20.09.2020]

Prezydent Rosji Władimir Putin (Photo by Alexei Druzhinin\TASS via Getty Images)
Prezydent Rosji Władimir Putin (Photo by Alexei Druzhinin\TASS via Getty Images)
Źródło zdjęć: © GETTY, Alexei Druzhinin/TASS | Alexei Druzhinin
20.09.2020 23:15, aktualizacja: 01.03.2022 13:55

Putin ogłosił, że Rosja ma najpotężniejszą broń w historii. Dokument, który mówi prawdę o pandemii. 150 tys. studentów zostanie przetestowanych na koronawirusa. Co najmniej 7,2 mln Polaków należy do grupy zwiększonego ryzyka zakażenia.

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił, że Rosjanie posiadają "najdoskonalszą broń", której nie ma nikt inny na świecie – donosi tvn24 za PAP. Przywódca Kremla miał na myśli system Awangard – to za jego skonstruowanie Putin wręczył w sobotę Gerbertowi Jefremowowi order świętego Andrzeja.

Dokument, który mówi prawdę o pandemii

Naukowcy opublikowali dokument zatytułowany "Zrozumieć COVID-19" – donosi Nauka w Polsce PAP. Przedstawia on aktualny stan wiedzy na temat koronawirusa, prognozy epidemii w sezonie jesienno-zimowym oraz rekomendacje dla obywateli i instytucji. Więcej przeczytasz o tym tutaj. 

150 tys. studentów zostanie przetestowanych na koronawirusa

Minister Nauki Wojciech Murdzek poinformował, że 150 tys. studentów medycyny zostanie przebadanych testem na koronawirusa – donosi Nauka w Polsce PAP. Testy odbędą się w październiku. Będzie to nowatorska polska metoda wykrywania zakażenia SARS-CoV-2. Dlaczego akurat studenci? Dowiesz się tutaj. 

Miliony Polaków należą do grupy zwiększonego ryzyka zakażenia

Jak wynika z niedawnego badania, osoby cierpiące na zaburzenia związane z używaniem substancji (SUD) – tzn. uzależnione od opioidów, kokainy, marihuany, alkoholu lub tytoniu, mają większe ryzyko na zakażenie koronawirusem – informuje National Institutes of Health w USA. Wynika z tego, że w Polsce co najmniej 7,2 mln Polaków należy do grupy zwiększonego ryzyka zakażenia.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)