SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [19.03.2020]

Strona głównaSkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [19.03.2020]
19.03.2020 21:54
SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [19.03.2020]
Źródło zdjęć: © WP.PL

Rośnie zagrożenie ze strony koronawirusa SARS-CoV-2, ale wciąż podejmowane są kolejne działania, by zapobiegać rozrostowi pandemii. Oto podsumowanie dzisiejszego dnia z naciskiem na sytuację związaną z epidemią COVID-19 w Polsce.

Niestety mimo wzmożonych działań władz i pozostawaniu przez większość z nas na kwarantannie, wciąż rośnie liczba wykrytych zakażeń koronawirusem SARS -CoV-2 w naszym kraju.

Na szczęście kolejne badania wyglądają coraz bardziej obiecująco, a nowe metody diagnostyczne dają sporo nadziei na skuteczne i szybkie wykrywanie koronawirusa z Wuhan. Trwają również prace nad szczepionkę i w tej kwestii również pojawiło się dzisiaj kilka ciekawych informacji - przeczytajcie, czy szczepionka na bazie tytoniu może być skuteczna.

W związku z tym, że większość z nas musi pozostawać w domu, rośnie obciążenie sieci internetowej w Polsce. Od początku tygodnia wiele osób zmaga się z utrudnionym dostępem do internetu. Sprawdziliśmy, czy operatorzy są gotowi na rosnące przeciążenie sieci i czy mamy się czego obawiać.

Zobacz też: Koronawirus. Jak się przed nim uchronić? Nie wystarczy mycie rąk

Są też dobre wiadomości dla osób, które muszą pracować w tym czasie zdalnie. Microsoft odnotował ponad 12 mln nowych użytkowników zarejestrowanych do usługi Teams. Co za tym idzie - możemy liczyć na wprowadzenie nowych funkcji i usprawnień.

Jednak nie samą pracą człowiek żyje. Wzrost zainteresowania swoją usługą odnotował również Netflix, który szykuje kilka wartych uwagi premier w najbliższych tygodniach. Popularność platformy VOD zwróciła uwagę władz Unii Europejskiej, która apelowała do firmy o... obniżenie jakości usługi. Na odpowiedź Netfliksa nie musieliśmy długo czekać.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)