SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [19.03.2020]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [19.03.2020]
Źródło zdjęć: © WP.PL

19.03.2020 21:54

Rośnie zagrożenie ze strony koronawirusa SARS-CoV-2, ale wciąż podejmowane są kolejne działania, by zapobiegać rozrostowi pandemii. Oto podsumowanie dzisiejszego dnia z naciskiem na sytuację związaną z epidemią COVID-19 w Polsce.

Niestety mimo wzmożonych działań władz i pozostawaniu przez większość z nas na kwarantannie, wciąż rośnie liczba wykrytych zakażeń koronawirusem SARS -CoV-2 w naszym kraju.

Na szczęście kolejne badania wyglądają coraz bardziej obiecująco, a nowe metody diagnostyczne dają sporo nadziei na skuteczne i szybkie wykrywanie koronawirusa z Wuhan. Trwają również prace nad szczepionkę i w tej kwestii również pojawiło się dzisiaj kilka ciekawych informacji - przeczytajcie, czy szczepionka na bazie tytoniu może być skuteczna.

W związku z tym, że większość z nas musi pozostawać w domu, rośnie obciążenie sieci internetowej w Polsce. Od początku tygodnia wiele osób zmaga się z utrudnionym dostępem do internetu. Sprawdziliśmy, czy operatorzy są gotowi na rosnące przeciążenie sieci i czy mamy się czego obawiać.

Są też dobre wiadomości dla osób, które muszą pracować w tym czasie zdalnie. Microsoft odnotował ponad 12 mln nowych użytkowników zarejestrowanych do usługi Teams. Co za tym idzie - możemy liczyć na wprowadzenie nowych funkcji i usprawnień.

Jednak nie samą pracą człowiek żyje. Wzrost zainteresowania swoją usługą odnotował również Netflix, który szykuje kilka wartych uwagi premier w najbliższych tygodniach. Popularność platformy VOD zwróciła uwagę władz Unii Europejskiej, która apelowała do firmy o... obniżenie jakości usługi. Na odpowiedź Netfliksa nie musieliśmy długo czekać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)