SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [17.08.2020]

MiG-29 nadal pozostaje groźną bronią
MiG-29 nadal pozostaje groźną bronią
Źródło zdjęć: © Al Defaiya Arabian Defence

18.08.2020 05:44, aktual.: 01.03.2022 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pokaz siły MiGów-29 w Turcji, kłopoty Huawei z aktualizacjami Google, zatrważająca kondycja ryb i owoców morza na targach i ciąg dalszy wojny USA z TikTokiem. Oto SkróTech, czyli najważniejsze wydarzenia ze świata technologii.

MiG-29 nadal groźny

Samoloty MiG-29, choć opierają się na technologii sprzed 40 lat, nadal są groźne. Wojska libijskie wykonały nimi udany atak na tureckie systemy obrony przeciwlotniczej, MIM-23 Hawk. "To jedna z najtrudniejszych misji, jakie może wykonać samolot bojowy" - pisze Łukasz Michalik na WP Tech.

Urządzenia Huawei z usługami Google w tarapatach?


Huawei nie będzie mogło uaktualniać swoich urządzeń, które miały dostęp do usług Google. Firmie wygasła tymczasowa licencja na wykonywanie aktualizacji. Chiński gigant jednak uważa, że nie stworzy to problemu bezpieczeństwa. Poprawki firma ma dostarczać w ramach Android Open Source Project.

Tragiczny stan ryb i owoców morza na targach

Naukowcy w Australii przebadali pięć popularnych gatunków ryb i owoców morza. Wyniki analizy są zatrważające. Zwierzęta są zanieczyszczone mikroplastikiem. Jest on dla nich bardzo szkodliwy, aczkolwiek badacze nie ustalili do końca w jaki sposób oddziałuje on na człowieka.

Trump odcina się od TikToka, zakłada konto na konkurencyjnym serwisie

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, grozi twórcom aplikacji TikTok (chińskiej firmie ByteDance), że zablokuje ją w USA. Jednocześnie Trump założył właśnie konto na Trillerze, czyli amerykańskim odpowiedniku TikToka. W pierwszym nagraniu na Trillerze prezydent USA nazwał się "prawdziwym profesjonalistą w dziedzinie technologii" i dodał, że "nikt nie umie tego robić tak, jak on".

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)