ycipk-2vucci

Enter Air: Piloci Boeinga 737 pokłócili się podczas lotu. "Po c...j żeś to przekręcił"

Nagraniem z kokpitu lotu Enter Air 7041 oburzyli się internauci. "Nie no, k...a, co ty mi tu robisz (...) Po c...j żeś to przekręcił", słyszymy na nagraniu. Kapitan w żołnierskich słowach instruował drugiego pilota podczas startu z lotniska w Katowicach, ale nie wyłączył mikrofonu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Boeing 737-4Q8 linii Enter Air. Podobną maszyną leciał nerwowy kapitan
Boeing 737-4Q8 linii Enter Air. Podobną maszyną leciał nerwowy kapitan (Materiały prasowe, Fot: Enter Air)
ycipk-2vucci

Enter Air 7041 podróżuje między Katowicami a turecką Antalyą. Do kłótni załogi doszło tuż po starcie maszyny, podczas procedury wznoszenia się na tak zwaną wysokość przelotową.

Kłótnię pilotów Boeinga 737 usłyszeli na wieży

Z nagrania wynika, że kapitan zamierzał wykorzystać do tego komputerowy system nawigacji pionowej zwany VNAV (Vertical Nav). Drugi pilot natomiast, usłyszawszy nakaz kontrolera, wyłączył automat pokrętłem i podjął próbę ręcznego zwiększenia wysokości. To nie spodobało się dowódcy.

ycipk-2vucci

"Nie no, k...a, co ty mi tu robisz! VNAV był? 100!", "Po c...j to żeś przekręcił? 100 ustaw", "LNAV, VNAV ustaw. Zgadza się? No...", "3000 Bug up speed i k...a 3000 też nie było". To fragmenty wypowiedzi kapitana.

Lotnik nie na żarty się zagotował. Dopiero po dłuższej chwili puścił przycisk odpowiedzialny za komunikację z wieżą. Jednak słowa zdążyły pójść w eter. Obecnie podbijają internet. Z kompletnym nagraniem możecie zapoznać się poniżej.

ycipk-2vucci

Skontaktowaliśmy się z liniami Enter Air i poprosiliśmy o komentarz do sytuacji. Po otrzymaniu odpowiedzi, zaktualizujemy artykuł.

Zobacz także: Samolot Boeing 777 awaryjnie lądował. Pasażerowie są ranni po turbulencjach

Polub WP Tech
ycipk-2vucci
ycipk-2vucci
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2vucci