Trwa ładowanie...
d1jw5hm

Enter Air: Piloci Boeinga 737 pokłócili się podczas lotu. "Po c...j żeś to przekręcił"

Nagraniem z kokpitu lotu Enter Air 7041 oburzyli się internauci. "Nie no, k...a, co ty mi tu robisz (...) Po c...j żeś to przekręcił", słyszymy na nagraniu. Kapitan w żołnierskich słowach instruował drugiego pilota podczas startu z lotniska w Katowicach, ale nie wyłączył mikrofonu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Boeing 737-4Q8 linii Enter Air. Podobną maszyną leciał nerwowy kapitan
Boeing 737-4Q8 linii Enter Air. Podobną maszyną leciał nerwowy kapitan (Materiały prasowe, Fot: Enter Air)
d1jw5hm

Enter Air 7041 podróżuje między Katowicami a turecką Antalyą. Do kłótni załogi doszło tuż po starcie maszyny, podczas procedury wznoszenia się na tak zwaną wysokość przelotową.

Kłótnię pilotów Boeinga 737 usłyszeli na wieży

Z nagrania wynika, że kapitan zamierzał wykorzystać do tego komputerowy system nawigacji pionowej zwany VNAV (Vertical Nav). Drugi pilot natomiast, usłyszawszy nakaz kontrolera, wyłączył automat pokrętłem i podjął próbę ręcznego zwiększenia wysokości. To nie spodobało się dowódcy.

d1jw5hm

"Nie no, k...a, co ty mi tu robisz! VNAV był? 100!", "Po c...j to żeś przekręcił? 100 ustaw", "LNAV, VNAV ustaw. Zgadza się? No...", "3000 Bug up speed i k...a 3000 też nie było". To fragmenty wypowiedzi kapitana.

Lotnik nie na żarty się zagotował. Dopiero po dłuższej chwili puścił przycisk odpowiedzialny za komunikację z wieżą. Jednak słowa zdążyły pójść w eter. Obecnie podbijają internet. Z kompletnym nagraniem możecie zapoznać się poniżej.

d1jw5hm

Skontaktowaliśmy się z liniami Enter Air i poprosiliśmy o komentarz do sytuacji. Po otrzymaniu odpowiedzi, zaktualizujemy artykuł.

Zobacz także: Samolot Boeing 777 awaryjnie lądował. Pasażerowie są ranni po turbulencjach

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1jw5hm

d1jw5hm
d1jw5hm