SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [15.05.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [15.05.2020 r.]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [15.05.2020 r.]
Źródło zdjęć: © Flickr
15.05.2020 22:01

Sony prezentuje matryce z czipami do obróbki obrazu z użyciem SI , Facebook kupuje Giphy, a Pentagon publikuje nowe informacje w sprawie nagrań UFO. Elon Musk ogłasza kolejny sukces, a lokalne media informują o niezwykłym zastosowaniu alkoholu z przemytu.

Firma Sony zaprezentowała pierwsze na świecie matryce, które w ramach jednej obudowy są zespolone z czipami przetwarzającymi obraz, w tym przypadku korzystającymi z atutów sztucznej inteligencji. Zaletą takiego rozwiązania ma być bardzo szybka analiza, która pozwoli wydobyć więcej informacji z zarejestrowanego obrazu. Całość będzie się opierać na obliczeniach w chmurze.

Sony informuje, że oprogramowanie będzie zdolne między innymi do rozpoznawania elementów na zdjęciu, co może okazać się niezwykle przydatne w późniejszej obróbce czy katalogowaniu. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

Facebook kupuje Giphy

Gigant z Menlo Park ogłosił, że kupuje popularny serwis Giphy - jedną z największych stron zajmujących się GIF-ami w internecie. Według zagranicznych mediów, koszt transakcji opiewa na 400 milionów dolarów. Facebook podaje, że połowa ruchu Giphy pochodzi właśnie z tej aplikacji, z czego 50% dotyczy używania GIF-ów za pośrednictwem samego Instagrama. Za sprawą jeszcze lepszej integracji z apkami, wysyłanie animowanych obrazków ma być o wiele łatwiejsze.

Wojsko USA publikuje nowe informacje o nagraniach UFO

Najnowszy raport Pentagonu dokładnie opisuje spotkanie pilotów marynarki wojennej USA z UFO. Dokumenty zawierają informacje dotyczące wielkości oraz kształtu niezidentyfikowanych obiektów latających. Możemy w nich przeczytać m.in. o tym, że "nieznane samoloty wydawały się małe, w przybliżeniu wielkości walizki i srebrne”. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

Elon Musk ogłosił kolejny sukces

Charyzmatyczny przedsiębiorca znów ma powody do radości. Właściciel takich gigantów jak SpaceX czy Tesla, tym razem może świętować za sprawą firmy The Boring Company, która właśnie ukończyła drążenie drugiego tunelu pod Las Vegas. Celem projektu oficjalnie oznaczonego jako Convention Center Loop jest przemieszczanie się ludzi za pomocą elektrycznych pojazdów pod ziemią stolicy hazardu. Całość ma pozwolić na transport około 4 tys. osób na godzinę.

Niezwykłe zastosowanie alkoholu z przemytu

"Radio Gdańsk" poinformowało o przejęciu ponad 760 litrów alkoholu z przemytu, który został przekazany pomorskim szpitalom. Z trunku zostanie zrobiony płyn do dezynfekcji, który pomoże w walce z koronawirusem. Zgodnie z opublikowanymi informacjami alkohol otrzymały: Pomorskie Centrum Reumatologiczne w Sopocie, Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Starogardzie Gdańskim, Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Gdańsku, Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku, Stacja Pogotowia Ratunkowego w Gdańsku i Szpital Powiatowy w Kartuzach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)