SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [14.02.2020]

Walentynki, czyli czas zakochanych, par i randek. Nieco tematów poświęciliśmy temu zagadnieniu, ale też chociażby problemom związanym z ociepleniem czy innym kwestiom ze świata IT, nauki i technologii.

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [14.02.2020]
Źródło zdjęć: © 123RF

Walentynki 2020. Paypal: aż 40 procent prezentów kupowanych jest online

Według raportu Paypal prezenty na walentynki są w dużej mierze kupowane przez sieć. Około 2/5 wszystkich podarków zostaje zamówionych online.

Walentynki 2020. Chcesz opublikować w sieci zdjęcie z bliską osobą? Zachowaj ostrożność

Dziś na pewno sporo par będzie wrzucać swoje zdjęcia na serwisy społecznościowe. Piotrek Urbaniak z redakcji dobrychprogramów zaznacza, że portale mają swoje regulaminy i publikując tam fotki, zgadzamy się na zapisy. A mogą mieć takie podpunkty, o których byśmy nie pomyśleli.

Co robić w walentynki? Filmowe i serialowe nowości na Netflix i HBO Go

Przygotowaliśmy wideo z omówieniem ciekawych nowych filmów i seriali z oferty serwisów Netflix i HBO Go. Jeśli chcecie spędzić ten wieczór z drugą połówką w domowym zaciszu, z pewnością znajdziecie ciekawą propozycję na seans.

Antarktyda. Padł kolejny rekord temperatury. Prawie 21 stopni na wyspie Seymour

Antarktyda to mroźny kontynent. Bardzo niskie temperatury nie powinny nas dziwić. Tymczasem na wyspie Seymour argentyńscy badacze odnotowali najwyższą w historii pomiarów temperaturę.

Styczeń 2020 roku był najgorętszym w historii obserwacji. Od 141 lat nie było tak ciepło

Tegoroczny styczeń był najgorętszy od 141 lat. Bardzo możliwe, że też dłużej, ale wcześniej nie prowadzono statystyk mierzonej temperatury. Wiele wskazuje na to, że obecny rok będzie najgorętszym w historii.

mBank oszalał? Zachęca do publikacji zdjęć kart płatniczych w sieci

Post w serwisie społecznościowym na profilu mBanku zachęcał internautów do opublikowania w Insta Stories zdjęć swoich kart płatniczych. Wywołał od razu burzę.

Telefon komórkowy z tarczą wybierania numerów. Stoi za nim inżynier kosmicznych projektów

Jakiś czas temu współzałożyciel CD Projejekt RED stworzył projekt prostego i niskoemisyjnego telefonu komórkowego. Dużo dalej poszła Justine Haupt, która na co dzień jest inżynierem związanym z technologią pozwalającą na badanie przestrzeni kosmicznej. Powstał telefon komórkowy, ale z kręcącą się tarczą wybierania numerów jak w starych stacjonarnych aparatach.

ocieplenieglobalne ociepleniezmiany klimatu

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)