SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [09.07.2020]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [09.07.2020]
Źródło zdjęć: © YouTube

09.07.2020 22:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niezwykłe odkrycie na Jowiszu, drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP w całej Polsce oraz "balony z internetem" nad Kenią. Mamy też dobre wieści od naukowców z Austrii i Węgier na temat leku na koronawirusa oraz niespodziankę dla użytkowników WhatsAppa.

Astronom amator, Clyde Foster z Centurion w RPA zauważył nową plamę na Jowiszu, która znajduje się na południowy-wschód od Wielkiej Czerwonej Plamy, a więc niedaleko ogromnego, stałego antycyklonu. Nowo zaobserwowane zjawisko widać z Ziemi. Plama zostanie dokładniej zbadana już za kilka dni. Sonda Juno ponownie przeleci blisko Jowisza 25 lipca 2020 roku. Więcej na temat tego wyjątkowego odkrycia można przeczytać w tym artykule.

Drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP w całej Polsce

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające w całej Polsce drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP. Będzie on obowiązywać w całym kraju od piątku 10 lipca, od godziny 00:01, do poniedziałku 13 lipca, do godziny 23.59. Głosowanie w II turze wyborów prezydenckich odbywać się będzie w niedzielę 12 lipca. - Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od czujności obywateli. W przypadku zauważania czegoś niepokojącego należy poinformować o tym Policję lub Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego - czytamy na stronie MSWiA.

Alphabet dostarczył 35 balonów nad Kenię

Flota 35 balonów będzie unosiła się nad wiejskimi terenami Kenii w celu świadczenia usług 4LTE, dostarczanych przez Telekom Kenya. Jest to pierwsza tego typu komercyjna usługa w tym kraju i pierwsze komercyjne wdrożenie na tak ogromną skalę. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu Loon, realizowanego przez Alphabet - spółkę matkę Google. Początkowy zasięg projektu obejmie 50 tys. kilometrów kwadratowych. Więcej na ten temat można przeczytać w tym artykule.

Naukowcy mówią o obiecujących wynikach azelastyny

Lek na koronawirusa jest jednym z najbardziej pożądanych środków na rynku. Naukowcy z Węgier i Austrii odkryli substancję, która może okazać się jego głównym składnikiem. Mowa o azelastynie, która jest głównym składnikiem powszechnie używanych antyhistaminowych sprayów do nosa. - W warunkach laboratoryjnych znacznie obniżała ona poziom zakażenia wirusem SARS-CoV-2 - wyjaśnia Ferenc Jakab. O obiecujących wynikach badań naukowców można przeczytać w tym artykule.

WhatsApp: ciemny motyw trafił do aplikacji na desktopy i do WhatsApp Web

Ciemne kolory WhatsAppa są dostępne w aplikacjach mobilnych od kilku miesięcy. Użytkownicy oprogramowania byli przekonani, że z czasem pojawią się także w WhatsAppie na desktopy i w przeglądarce. Zagadką pozostawał jedynie termin. Twórcy aplikacji ostatecznie zdradzili na początku lipca, że zmian w komunikatorze można spodziewać się w najbliższych tygodniach. Nowe kolory są dostępne już teraz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)