Trwa ładowanie...
d2a20tt

Alphabet dostarczył 35 balonów nad Kenię. Zapewnią dostęp do internetu

Wiele osób na terenie Kenii uzyska dostęp do internetu za sprawą balonów dostarczonych w ramach projektu Loon, realizowanego przez Alphabet – spółkę matkę Google. Początkowy zasięg projektu obejmie 50 tys. kilometrów kwadratowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Latający internet nad Kenią.
Latający internet nad Kenią.
d2a20tt

Flota 35 balonów będzie unosiła się nad wiejskimi terenami Kenii w celu świadczenia usług 4LTE, dostarczanych przez Telekom Kenya. To pierwsza taka komercyjna usługa w tym kraju i pierwsze komercyjne wdrożenie na tak dużą skalę.

Latający internet

Loon LLC, czyli spółka zależna Alphabet zapewnia dostęp do internetu na obszarach wiejskich i trudno dostępnych. Firma wykorzystuje do tego balony, unoszące się na dużych wysokościach w stratosferze - od 18 do 25 km. Dzięki nim chce stworzyć powietrzną, bezprzewodową sieć. Balony mogą działać do 100 dni.

d2a20tt

Do tej pory projekt Loon w Kenii dostarczył internet dla blisko 35 tys. osób, chociaż jak twierdzi prezes firmy - Alastair Westgarth – nie wszyscy zdawali sobie z tego sprawę. Jej przedstawiciele wyjaśniają również, że balony nie mają na celu zastąpienia satelitarnego internetu lub technologii naziemnej, ale są ich uzupełnieniem, które ma zapewnić większy dostęp do sieci na całym świecie.

Balony nad Kenią

Balony z internetem nad Kenią zostały już zweryfikowane pod kątem prędkości takich usług jak: poczta e-mail, połączenia głosowe i wideo, przeglądanie stron internetowych, WhatsApp czy możliwość oglądania treści w portalu YouTube.

d2a20tt

Zobacz też:

d2a20tt

Podziel się opinią

Share
d2a20tt
d2a20tt
Więcej tematów