SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [08.6.2020]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [08.6.2020]

SkróTech: Najważniejsze wiadomości dnia [08.6.2020]
Źródło zdjęć: © Kamila Kotusz, Agencja Gazeta
08.06.2020 21:54

Trąba powietrzna w Kaniowie. "Zaproszenie" amerykańskiego wojska do Polski. Wyciek arkuszy maturalnych z języka polskiego. Kolejne niepokojące doniesienia na temat koronawirusa - oto najważniejsze wiadomości dnia.

Trąba powietrzna w Kaniowie

Trąba powietrzna przeszła w niedzielę (07.06) przez Kaniów. Takie zjawiska mogą stać się częstsze, powodem są zmiany klimatyczne, którym zapobiegamy zbyt wolno. Ekspert w rozmowie z nami wyjaśnił, czy takie katastrofy będą w Polsce częstszym widokiem.

W związku z tym, że 8 czerwca wypada Światowy Dzień Oceanów, jest to dobra okazja, by zastanowić się nad działaniami, jakie są podejmowane dla ochrony naszej planety.

Morawiecki zaprasza amerykańskich żołnierzy

Prezydent Trump poinformował o tym, że planuje wycofać żołnierzy stacjonujących w Niemczech. Mateusz Morawiecki widzi w tym możliwość wzmocnienia wschodniej flanki NATO, w związku z tym uważa, że dobrym pomysłem byłoby przesunięcie amerykańskich wojsk do Polski. Ekspert, z którym rozmawialiśmy uważa, że może nie wpłynąć to dobrze na bezpieczeństwo kraju.

Wyciek arkusza maturalnego przed egzaminem

CKE podejrzewa, że mogło dojść do przestępstwa związanego z ujawnieniem treści arkusza egzaminu maturalnego z języka polskiego. Dowody wydają się być na tyle solidne, że CKE zdecydowało się zgłosić sprawę na policję. Śledztwo ma ujawnić, czy doszło do przestępstwa i do jakich niedopatrzeń czy nieścisłości mogło dojść przed tegorocznymi maturami.

Kolejny operator uruchamia ofertę 5G w Polsce

Po Plusie i Orange przyszedł czas na T-Mobile. Operator przedstawił ofertę nowej sieci 5G, która zasięgiem obejmie 46 polskich miast. Sieć zostanie uruchomiona już 9 czerwca, a o szczegółach przeczytacie w serwisie Komórkomania.

Koronawirus w Polsce - trzeba przygotować się na najgorsze?

Brak dystansu społecznego może wydłużać epidemię - do takich wniosków doszli chińscy eksperci, ale raczej nie ma co liczyć na to, że jest to sytuacja odosobniona jedynie dla Azji. Łagodzinie obostrzeń już doprowadziło do rekordowej liczby zachorowań w Polsce. Koronawirus nie zwalnia, a rząd podejmuje decyzję o wstrzymaniu prac 12 kopalni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)