SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [08.01.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [08.01.2020]

SkróTech. Najważniejsze wiadomości dnia [08.01.2020]
Źródło zdjęć: © iStock.com
Adam Bednarek
08.01.2020 21:47

Atak rakietowy Iranu, katastrofa samolotu pod Teheranem, kolejny wymierający gatunek oraz oszustwa - cóż, rok 2020 mógł zacząć się lepiej. Oto, co działo się w świecie technologii i nauki 08.01.2020.

Iran wystrzelił pociski w kierunku dwóch amerykańskich baz znajdujących się na terenie Iraku. Ostrzelanie baz wojskowych USA to odwet za zabicie przez amerykańskich żołnierzy generała Kasima Sulejmaniego - dowódcy brygady Al-Kuds, sił specjalnych Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Jak potwierdził Mariusz Błaszczak, żaden z polskich żołnierzy w Iraku nie ucierpiał po atakach rakietowych na bazy Al Asad i Irbil.

Iran. Samolot Boeing 737 rozbił się pod Teheranem

Samolot pasażerski Boeing 737 należący do ukraińskich linii lotniczych Ukrainian International Arlines rozbił się zaraz po starcie z lotniska w Teheranie. Wśród 176 ofiar znaleźli się obywatele siedmiu krajów. Jakby mało było problemów w tym gorącym regionie, doszedł kolejny - w pobliżu elektrowni jądrowej doszło do silnego trzęsienia ziemi.

Bezpowrotnie straciliśmy jeden gatunek

2020, jak widać powyżej, nie zaczyna się dobrze. A to nie koniec złych wiadomości. Już wiadomo, że wiosłonos chiński to kolejne zwierzę, które przeszło do historii.

WOŚP 2020: uwaga na oszustów

Oszuści podszywają się pod WOŚP. Uważać trzeba nie tylko na groźne SMS-y, ale też teoretycznie niegroźne łańcuszki.Teoretycznie, bo jeżeli ktoś poda dalej wiadomość, może trafić na listę celów przestępców.

Trzy szkodliwe aplikacje usunięte z Google Play

Trzy niebezpieczne aplikacje zniknęły ze Sklepu Play. Ich nazwy to Camero, FileCrypt i callCam.

TikTok z poważnymi lukami

TikTok, popularna aplikacja wśród młodzieży, również narażona była na ataki cyberprzestępców. A to za sprawą luki w zabezpieczeniach. Umożliwiały zdobycie poufnych danych osobowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)